Bystrické “sovičky” zachránili od stovky sekundy

Čo viac si fanúšik môže priať? Návšteva sezóny, parádna atmosféra v hľadisku, pohľadná hra domácich žabiek a k tomu viac ako presvedčivé víťazstvo…

Ružomberčanky podľa očakávania zdolali UMB Banská Bystrica vysoko, o viac ako 60 bodov. Najbližšie ich čaká šláger ligy proti Piešťanským Čajkám, v domácom prostredí 19. novembra.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Priepastný rozdiel. V úspešnosti streľby Ružomberok 45%, Bystrica len 18%; Ruža zaznamenala až 13 trojok, kým súperky len tri.

+ 25 bodov Jarošovej! Talentovaná Kamila s číslom jedna dala až 5 trojok zo 6 pokusov, a svoj takmer 26-minútový pobyt na palubovke premenila na svoj doteraz najlepší výkon sezóny.

+ Nemôžeme nespomenúť fantastickú atmosféru v hale, o ktorú sa staral skutočne početný fanklub Concordia 1906, ale pridávali sa k fandeniu aj ostatní priaznivci.

 

VÝVOJ DUELU

Stretnutie si nenechal ujsť ani novozvolený primátor Ružomberka Ľubomír Kubáň, ktorý má k futbalu, ale aj basketbalu v meste veľmi blízko. Naopak, zápas “ušiel” kapitánke MBK Buknovej, ktorá tentokrát kvôli nie úplne stopercentnému zdravotnému stavu do zápasu nezasiahla. Napriek tomu to bola, až na úvodné minúty, spanilá jazda úradujúceho vicemajstra, ktorý predvádzal oku lahodiacu hru, nátlakovú, rýchlu, dynamickú. Želaná “stovka” síce nepadla – “sovičky” od nej zachránili doslova sekundy – ale diváci istotne odchádzali z Koniarne spokojní…

 

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Som spokojný, zahrali si všetky dievčatá, aj z lavičky. V našej hre bolo podstatne viac pozitív ako negatív. Začnem fanklubom, ktorý bol aj dnes našim hnacím motorom, prišiel vo veľkom počte. Aj návšteva sezóny, veľká vďaka, aj fanklubu, aj ostatným divákom. Hala bola slušne zaplnená, o to viac ma to teší. Pri všetkej úcte k “sovičkám”, nie sú najatraktívnejším súperom, čiže, diváci sa prišli pozrieť na Ružu, za čo som veľmi rád. Jediným negatívom bola slabšia obrana v prvej štvrtine, ale inak sme hrali s chuťou.”

Andrea Izáková, Banská Bystrica: “Začiatok sme zvládli celkom dobre, nezľakli sme sa súpera, povedali sme si niečo, snažili sme to dodržiavať. Postupom času nám ubúdali sily, Ružomberok je v tomto silný, hrá nátlakovú, veľmi peknú hru, gratulujem im k víťazstvu. Musíme si prehodnotiť predovšetkým obranu. Že nám útok nevychádza, to je skôr o individuálnych činnostiach, ale obrana musí byť kolektívnejšia. Mali sme aspoň jeden splnený cieľ, nedostať sto bodov, ale musíme mať vyššie ciele, máme čo robiť.”

 

FAKTY

MBK Ružomberok – BK ŠK UMB Banská Bystrica 94:30 (56:23). Jarošová 25, Dovčíková 15, Štefančová 14, Urbanová 13, Andělová 9, Havranová a Uramová po 7, Hadačová 4 – Matejčíková 11, Háberová 9, Kollárová 7, Vyšná 2, Piperková 1. Štvrtiny: 29:14, 29:9, 20:4, 18:3. TH: 24/17 – 13/9. Trojky: 13-3. Diváci: 350. Rozhodovali: Bartoš, Donovalová, Fáber. Úspešnosť streľby: 45% – 18%.

Kompletná štatistika zápasu TU

(c) MBK Ružomberok 2022