Bojovnosťou a energiou ideme príkladom

Zo Šamorína si v stredu Ružomberok doviezol presvedčivé 20-bodové víťazstvo 66:46. Hoci zápas od začiatku nevyzeral pre Ružu dobre, napokon z toho bola dominantná výhra. V sobotu, zajtra aj o dva týždne, sa zverenky Juraja Suju predstavia v Koniarni. Najprv proti UMB Banská Bystrica, potom v šlágri extraligy proti Piešťanským Čajkám.

Úvod sezóny je pre MBK Ružomberok naozaj nad očakávanie dobrý. S prakticky novým družstvom, zloženým výhradne zo Sloveniek a dvoch Češiek (druhá Holubová ešte nie je v stopercentnom zdravotnom stave) – vyhrala trénerská dvojica Suja-Porubčan až 6 zo 7 extraligových zápasov. “Aj keď na akékoľvek hodnotenia je ešte príliš skoro, vyzerá to tak, že naša taktika, príprava a stratégia tomuto tímu skutočne sadli. Predovšetkým herný štýl,” vymenoval lodivod basketbalovej Ruže.

Liptáčky podľahli len majstrovským Piešťanom, navyše, na ich vlastnej palubovke. Inak všetko vyhrali. S nepríjemným Šamorínom doma aj vonku (dokonca o 20 bodov), triumfovali aj nad Young Angels Košice – tiež dominantným spôsobom, a poradili si aj so silnou Sláviou Banská Bystrica, CBK Košice a Popradom. Najbližšie ich v Koniarni čaká UMB Banská Bystrica. Duel sa odohrá v sobotu 5. novembra netradične o 18:00 kvôli futbalovému stretnutiu Ružomberok-Zlaté Moravce, ktoré je na programe od 15:00 pod Čebraťom. “Opätovne sme tým vyšli v ústrety fanúšikom, ktorí majú takto možnosť bez najmenších problémov stihnúť futbal, a potom aj basketbal,” vysvetlil výkonný riaditeľ a manažér MBK Radoslav Popelka.

To, čo basketbalovú Ružu zdobí doteraz asi najviac, je obrovská bojovnosť, nasadenie, energia a vytrvalosť. Tým, ako aj vloženou energiou, idú skutočne príkladom, a neustále pozývajú aj výsledkami priaznivcov do Koniarne. Okrem toho sa o atmosféru na domácich zápasoch ukážkovo stará etablovaný fanklub Concordia 1906, čo vnímajú mimoriadne pozitívne nielen ostatní diváci, tréneri, ale aj samotné hráčky…

(c) MBK Ružomberok 2022