Batôžtek skúseností našich najmladších

  • ČO: 1.turnaj v ich basketbalovom živote Easter cup Ostrava 2022 U11
  • KEDY: 14.-17.04.2022
  • KDE: Ostrava
  • BILANCIA: konečné 6.miesto, 5 stretnutí z toho 2 víťazstvá a 3 prehry

Slovo trénera Antona Panisa: “Naše najmladšie družstvo U11 sa cez posledný predĺžený “Veľkonočný” víkend zúčastnilo svojho prvého a hneď veľkého medzinárodného turnaja. Skvele sme si zahrali, nazbierali množstvo skúseností – basketbalových aj “všeobecných” – samostatnosť, časový harmonogram, odolnosť, tolerancia, tímovosť, orientácia v čase a priestore, …
Odohrali sme 5 zápasov. Vyhrali sme 2 a prehrali 3 stretnutia, hrali sme postupne proti SŠB Třinec, Válečnice Děčín, SŠB Ostrava U11, ŠŠB Ostrava U10 a konečné umiestnenia s družstvom Basket Ostrava. Presné výsledky neviem (nie je to pre nás teraz dôležité).
V týchto kategóriách je veľmi podstatné kedy dievčatá s basketbalom začali, koľko zápasov (dokonca sezón) majú odohrané a tak rozdiely bývajú aj veľmi veľké.
My sme sa snažili hrať veľmi aktívne, agresívne a rýchlo dopredu. Chceli sme sa dobre pohybovať, vidieť a rýchlo sa rozhodovať. Darilo sa nám to – “striedavo oblačno” 🙂
Dostali sme aj z “týchto predmetov” pár lekcií.
Sme radi, že sme na turnaji boli. Ak nám to basketbalový život dovolí, budeme takéto príležitosti vyhľadávať (dúfam, že ďalšia bude už koncom júna).
Naše deti boli skvelé a ja som na ne hrdý, škoda, že sa, zo zdravotných dôvodov, nemohli zúčastniť všetky.
Už v nedeľu nás čaká liga v Žiline a ja viem, že budeme zase lepší ako sme boli včera.”
Výsledky všetkých zápasov skupiny GIRLS U11  TU