23 bodov Williamsovej na rozlúčku s MBK, Kelčíková znovu zranená

Zverenky Juraja Suju nastúpili na posledný zápas v tomto kalendárnom roku. V domovskej Koniarni bola ich súperom Banská Bystrica, ktorá už túto sezónu dokázala zdolať napríklad Piešťany, dokonca v ich Diplomat aréne.

330 divákov bolo zvedavých na ružomberskú rozlúčku s rokom 2019. Súper síce príliš atraktívny nebol, ani výkon MBK neoslnil (hlavne v prvom polčase), ale napokon z toho bolo vysoké víťazstvo.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

Williamsová odohrala svoj posledný zápas za Ružomberok, v tíme po dohode s klubom končí, adekvátna náhrada by mala prísť začiatkom roka.

+ Kelčíková do zápasu nenastúpila, v Košiciach sa počas zápasu zranila po nevyberanom zákroku domácej hráčky, jej najbližšia basketbalová budúcnosť je otázna.

Ružomberok zvládol bezpečne a pohodlne zvíťaziť aj napriek absenciám už spomínanej Kelčíkovej, ale i Fekete či Jackovecovej (viróza) a Stašovej.

VÝVOJ STRETNUTIA

Domáce začali bez potrebnej iskry a energie, a skóre narastalo len veľmi pomaly. Mladé Bystričanky vycítili šancu neutŕžiť v Ružomberku debakel, a držali sa jej zubami-nechtami až do polčasu. Tradične silná tretia štvrtina však rozhodla o tom, že MBK aj napriek absencii štyroch kľúčových hráčok predsa len vyhrá nad ŠKP vysokým rozdielom. Záverečných desať minút sa už len dohrávalo, šancu dostali od trénera Suju všetky mladé nádeje MBK, Mesíková a Uramová sa prezentovali úspešnými trojkami a konečný rezultát plne zodpovedá vývoju zápasu, hlavne v jeho druhej polovici.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Druhý polčas bol z našej strany dobrý, som rád, že sme dohrali v zdraví, a že už môžeme konečne trošku vypustiť, mali sme naozaj nabitý program. Aj keď úplný začiatok zápasu bol solídny, potom sme nezmyselne stratili desať lôpt, a až do polčasu sme sa trápili. Po zmene strán to už bolo také, ako som si predstavoval.”

Miroslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: “Vieme, aká je kvalita Ružomberka, aká je jeho dominancia pod košom, my sme dnes nemali v tomto priestore adekvátnu hráčku. Tam vznikol rapídny náskok. V druhom polčase už hrali domáce s ľahkosťou, jednoznačne dominovali po fyzickej aj basketbalovej stránke.”

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 84:33 (15:6, 34:17, 63:26). Williamsová 23, Mištinová a Dudášová po 16, Moravčíková 10, Havranová 7, Turudićová 6, Uramová a Mesíková po 3 – Striešová 18, Matejčíková 6, Grígerová 3, Žilinská, Holíková a Oborilová po 2. Štvrtiny: 15:6, 19:11, 29:9, 21:7. TH: 23/13 – 8/5. Trojky: 9-6. Diváci: 330. Rozhodovali: Gacík, Sirocký a Donovalová. Úspešnosť streľby: 52,5% – 22,0%. Najviac času na palubovke (MBK): Dudášová 32:37, Williamsová 30:53, Moravčíková 30:28, Mištinová 30:27, Turudićová 26:38, Havranová 22:15.