Prvú stovku sezóny si od MBK odniesla Bratislava

Trénera Juraja Suju napriek vysokému víťazstvu trápili dve skutočnosti, s ktorými sa po zápase priznal novinárom. Najbližšie sa MBK predstaví v Šamoríne o týždeň, a 25. januára si v Koniarni v šlágri ligy zmeria sily proti Piešťanským Čajkám.

Už fakt, že do Ružomberka prišlo na zápas len sedem hráčok Bratislavy, hovorí za všetko. Otázkou teda ešte pred úvodným rozskokom bola len výška skóre a dilemou číslo jeden bolo, či padne stovka, prvá v sezóne. Padla. Tréner Suja bol však s dvomi skutočnosťami nespokojný a sklamaný, čo jasne vyjadril v rozhovore pre médiá…

3 ZAUJÍMAVOSTI DUELU

+ Radka Stašová za ovácií publika nastúpila na svoj prvý súťažný zápas od novembrového zranenia ruky. Vo svojej premiére po dlhšej odmlke hrala vyše 20 minút a dala 14 bodov.

+ Za Sherise Williamsovú, ktorá odišla po dohode s klubom koncom roka, zatiaľ neprišla náhrada, pretože, podľa slov J. Suju, vedenie klubu napriek prísľubu rozhodlo, že ju netreba.

+ Príjemne prekvapila nielen solídna návšteva (440 divákov), ale aj celkom početný a aktívny fanklub Concordia 1906, ktorý hnal Ružu za prvou stovkou v sezóne.

VÝVOJ ZÁPASU

Podľa očakávania. Prvú päťminútovku vyhral úradujúci majster 13:0, druhú 13:2. Prvý kôš Dubčeka strelila bývalá hráčka Ruže Jarinová, a 2 a pol minúty pred prvou sirénou si vyslúžila za to značný potlesk publika. Rozhodnuté o víťazovi bolo už po niekoľkých minútach, do polčasových šatní odchádzali družstva za stavu 48:11. Atmosféru v slušne zaplnenej Koniarni dotváral aktívny domáci fanklub Concordia 1906. Exkluzívna v podaní Ružomberka bola hlavne tretia štvrtina, ktorú zverenky Juraja Suju vyhrali neuveriteľným rozdielom 38:2, a položili tak základ očakávanej stovky, ktorá padla už v úvode záverečnej desaťminútovky. Do nej však lodivod MBK nasadil aj trio mladých nádejí Uramová, Škvareková a Mesíková, ktoré líniu Ruže neudržali a súperovi dovolili značným spôsobom upraviť skóre na prijateľný – áno, vzhľadom na vývoj zápasu skutočne prijateľný – konečný stav 115:33.

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Do nového roku sme vstúpili dobre, aj keď sme mali ťažkopádnejší úvod, zadýchavali sme sa, takmer 4 týždne sme nehrali zápas, čo je veľmi dlho, navyše, nemôžeme trénovať naplno päť na päť, tréningový proces je nekompletný, je to ťažké. Som teda s dnešným zápasom spokojný, až na výkony troch našich mladých nádejí, ktoré sa moc neposúvajú dopredu. Je nás málo, uvidíme, ako to pôjde ďalej. Mal som od klubu sľúbené, že za Williamsovú príde náhrada, no vedenie sa rozhodlo, že nie. Mám zmiešané pocity.”

Marián Guzikiewicz, tréner Bratislavy: “Mali sme úzky káder, je nás 12, ale dve hráčky sú zranené, dve choré, a ďalšia nemohla prísť. To sa prejavilo aj na výsledku. Ružomberok hral tradične vynikajúcu obranu, síce mu mierne robila problém naša zóna, ale skrátka, Ružomberok je dobrý a naďalej mu budem držať palce.”

MBK Ružomberok – BK Dubček Bratislava 115:33 (26:2, 48:11, 86:13). Jackovecová 33 (!), Mištinová 19, Dudášová 18, Stašová 14, Havranová 11, Turudićová 9, Moravčíková 6, Uramová 5 – Jarinová 10, Bachorová 7, Štefaňáková 6, Šeligová 5, Vaiglová 3, Myslovičová 2. Štvrtiny: 26:2, 22:9, 38:2, 29:20. TH: 6/5 – 6/4. Trojky: 13 (!) – 3. Diváci: 440. Rozhodovali: Fuska, Mlynarčík, Donovalová. Úspešnosť streľby: 55.7% – 25.0%. Najviac času na palubovke (MBK): Moravčíková 33:11, Jackovecová 30:46, Dudášová 29:27, Mištinová 25:42, Turudićová 21:07, Stašová 20:38.