Zdolali sme Trenčín, do nadstavby ideme z druhého miesta

Dnes odohrali basketbalistky MBK Ružomberok v domácej Koniarni posledný zápas základnej časti Niké extraligy žien. Víťazstvom nad nováčikom súťaže z Trenčína 115:21 si nielen splnili povinnosť papierového favorita stretnutia, ale obsadili po základnej časti druhé miesto, z ktorého pôjdu do nadstavbovej časti. Tá začína o týždeň.

Ružomberok od začiatku zápasu išiel za svojim cieľom, čo sa mu presvedčivým víťazstvom určite podarilo. Štatistiky v tomto prípade vôbec nebudeme detailnejšie rozoberať, pretože nie sú dôležité. Prvý raz sme v domácom prostredí hrali proti nováčikovi súťaže z Trenčína. Ako povedal asistent trénerky Richard Ďorďai, klub existuje štyri roky, učí sa, zbiera skúsenosti a je si plne vedomý, že Ružomberok je niekde inde.

Čo môže však robiť fanúšikom Ruže vrásky na čele, je zranenie Lucie Hadačovej. Tá sa dostala v druhom polčase do nepríjemného stretu, ktorého dôsledky budú známe až po vyšetrení v nemocnici. Potom sa ukáže, či bude táto dôležitá hráčka trénerom k dispozícii v zápase o týždeň proti Slávii Banskej Bystrica. Ním odštartujeme nadstavbovú časť extraligy, duel začína v sobotu 20. januára o 17:00 v Koniarni.

Dnešný zápas mal aj benefičný charakter. Výťažok zo vstupného totiž MBK venuje občianskemu združeniu Lienka pri Detskej klinike Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok – Fakultnej nemocnice. Všetci diváci, ktorí prišli do Koniarne, tak zaplatením vstupného zároveň podporili túto ušľachtilú myšlienku.

Juraj Suja, Ružomberok: “Som veľmi rád, že sme vyhrali, a ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí dnes do Koniarne prišli. Zvlášť fanklubu Concordia 1906, hlavne vďaka nim bola atmosféra počas celého stretnutia výborná. Momentálne ma však najviac trápi zdravotný stav Lucie Hadačovej, ktorá utrpela v zápase nepríjemný kontakt. Viac budeme vedieť po vyšetrení. Ešte k duelu – snažili sme sa dať priestor všetkým hráčkam. Máme za sebou ťažké tréningové týždne, verím, že sa na štart nadstavby proti Banskej Bystrici dobre pripravíme.”

Richard Ďorďai, Trenčín: “Odohrali sme dnes povinnú jazdu. Bezpochyby otázka kvality je na strane Ružomberka. My sme družstvo, ktoré sa učí a zbiera skúsenosti. Vieme, že potrebujeme ich nazbierať najviac práve do ďalšej časti súťaže. Korektne treba ešte raz zdôrazniť, Ružomberok je inde ako my, ale sme si toho vedomí. Budeme tvrdo makať, sme klub, ktorý funguje štyri roky, realita je takáto, budeme sa s tým pasovať ďalej. Určite je našim cieľom predvádzať čo najlepšie výkony, ale moje zverenky si zaslúžia veľkú poklonu.”

MBK Ružomberok – BK AS Trenčín 115:21 (67:11). Urbanová 32, Jarošová a Mikovčáková po 15, Štefančová 14, Buknová 10, Jackovecová 9, Kaľužná 8, Andělová 5, Oravcová 4, Škvareková 2, Ďuratná 1 – Mamráková 10, Mihaljevičová 4, Žilinčanová 3, Seifertová a Hlávková po 2. Štvrtiny: 28:9, 39:2, 30:2, 18:8. TH: 24/17 -4/4. Trojky: 8-1. Diváci: 359. Rozhodovali: Obertová, Izák a Donovalová. Úspešnosť streľby: 51% – 32%.

Kompletná štatistika zápasu TU.

(c) MBK Ružomberok 2024