V príprave osem zápasov, nové hráčky sú už na obzore

Úradujúci majster Slovenska v basketbale žien a opätovný víťaz Slovenského pohára informuje o novinkách v nadchádzajúcom letnom prípravnom období na novú sezónu.

Začiatok letnej prípravy hráčok MBK Ružomberok je naplánovaný na stredu 5. augusta. Uviedol to manažér klubu Radoslav Popelka s tým, že v období do začiatku nového ročníka má úradujúci majster SR naplánovaných osem prípravných zápasov. “Z nich máme momentálne šesť už riadne potvrdených.”

Realizačný tím zostáva nezmenený, zmluva s hlavným trénerom Jurajom Sujom, ktorý doviedol Ružomberok za ostatné dva roky k dvom titulom majstra SR a dvoch víťazstvám v Slovenskom pohári, bola predĺžená o ďalší rok. Tento úspešný basketbalový odborník teda povedie ružomberské žabky aj ďalšiu sezónu, v ktorej však bude musieť počítať so značne obmeneným kádrom.

“Z minulého ročníka boli do prípravy zaradené basketbalistky Mištinová, Stašová, Havranová, Turudićová, Škvareková a Uramová,” vymenoval Popelka. Podľa jeho slov, na príchode ďalších hráčok klub intenzívne pracuje. “O doplnení kádra budeme informovať už čoskoro.”

Predpokladaný začiatok extraligy je síce naplánovaný na posledný septembrový deň tohto roku, ale situácia sa ešte môže, hlavne kvôli pandémii koronavírusu, teoreticky zmeniť. O všetkom podstatnom vás však budeme na našej stránke informovať.

(c) MBK Ružomberok 2020