U15 Orava BasketCats v BB

Tréner R. Dorko:

“V nedeľu 10.3.2024 sme zavítali k nášmu rivalovi do Banskej Bystrice. Tento rok to bola už naša 3 konfrontácia. Dievčatá vstúpili do zápasu veľmi opatrne a naopak súper nastúpil bez rešpektu. Svojou výškovou prevahou nám znepríjemňoval hru predovšetkým na doskoku, kde sme za 1. štvrtinu mali len 4 obranné doskoky. Zároveň súper dokázal skórovať po jednoduchých akciách alebo našich chybách, preto prvá štvrtina skončila v prospech domácich 21:15.

Počas krátkej prestávky sme si povedali niečo k našej obrane, k doskoku a polčas už bol v náš prospech o 2 body. V druhom polčase sme pokračovali v našej účinnej obrannej hre a nútili sme súpera k ľahkým stratám a nepripraveným strelám. Vytvorili sme si malý náskok, ktorý sme umnou hrou udržali až do konca. Našou slabinou sa v tomto zápase nakoniec ukázala streľba trestných hodov, kde sme  nepremenili až 20 pokusov.

Chcem poďakovať všetkým dievčatám za maximálne nasadenie a bojovnosť až do konca, že sa nevzdali a bojovali, aby sme sa opäť posunuli o krok bližšie k nášmu cieľu.

Najbližšie sa predstavíme v dohrávke vo Vrábľoch už túto sobotu (16.3.2024).

Slávia Banská Bystrica – Orava BasketCats  50 : 62 (21:15, 31:33, 41:47) Body MBK Ružomberok: Malá 20, Jamsilová 15, Nemčeková 11, Chovanová 9, Ondríková 4, Drengubiaková 2, Šušová 1