U13- výsledky takmer totožné, výkony odlišné

Mladšie žiačky U13 mali počas víkendu na programe dve dohrávky s BK ŠKP B. Bystrica. V sobotu si zmerali sily na pôde súperiek v B.Bystrici a v nedeľu potvrdili svoje kvality v domácom prostredí.

Sobota 19.3.2022

1. zápas  BK ŠKP B. Bystrica – MBK Ružomberok 18 : 54 (10:18) Body MBK  Ružomberok: Praženicová 14, Malá 10, Jamsilová 8, Jaroščáková 8, Šušová 6, Nemčeková 4, Jaššáková 2, Porochnavá 2

2. zápas BK ŠKP B. Bystrica – MBK Ružomberok 10 : 69 (5:21) Body MBK  Ružomberok: Malá 16, Jamsilová 13, Praženicová 13, Šušová 10, Porochnavá 6, Jaroščáková 4,        Nemčeková 4, Zuskinová 2, Jaššáková 1

Tréner Igor Vanko: Dvojzápas v Banskej Bystrici výsledkovo vyzerá celkom slušne, ale s výkonom družstva najmä v prvej štvrtine prvého zápasu /8:10/ a v prvej štvrtine druhého zápasu /4:11/ vládla veľká nespokojnosť. Množstvo strát a nedôsledná obrana dávali súperovi veľa šancí na skórovanie, čo ale on nevyužil. Na tento výkon treba čo najskôr zabudnúť.

Nedeľa 20.3.2022

1. zápas  MBK Ružomberok BK ŠKP B. Bystrica 56 :18 (33:9) Body MBK  Ružomberok: Praženicová 12, Šušová 10, Jamsilová 8, Jaššáková 6,  Kaplańová 6, Nemčeková 6,                         Ganobčíková 2, Gorečková 2, Jaroščáková 2, Malá 2

2. zápas MBK Ružomberok – BK ŠKP B. Bystrica 72 : 19 (45:6) Body MBK  Ružomberok: Body MBK – Praženicová 17, Malá 12, Jamsilová 9, Ganobčíková 7,  Porochnavá 7, Kaplaňová 6, Šušová 6, Nemčeková 3, Jaroščáková 2,     Zuskinová 2, Jaššáková 1
Tréner Igor Vanko: Dohrávaný dvojzápas s B. Bystricou v Ružomberku už mal iné parametre výkonu družstva, aj keď výsledkovo to bolo  skoro rovnako ako v sobotu. Dievčatá poctivo a agresívne bránili a po získaní lopty hrali rýchlo dopredu. Ak sa im to nepodarilo, museli zakončovať aj streľbou z kratších a stredných  vzdialeností, pretože súper pri prienikoch upchával priestor pod košom. Voľba streľby zo stredných vzdialeností nebola vždy ideálnou  voľbou ale potrebnou z hľadiska napredovania. Družstvo si za predvedený výkon v nedeľu zaslúži pochvalu.