U12 Náročný víkend, ale…

Klobúk dolu si za svoj výkon zaslúžia naše staršie mini, ktoré počas víkendu odohrali 4 zápasy s tým istým súperom.
Trénerka Zuzka Jarinová: “Cez víkend sme odohrali naše posledné súťažné zápasy s našim najväčším rivalom a družstvom, ktorému patrí prvé miesto v tabuľke, so Žilinou. Žilina prišla do Ružomberka v plnej sile. Aj keď to tak podľa výsledku prvého zápasu nevyzerá, prvé tri štvrtiny boli pomerne vyrovnané. Najväčší obrat nastal v štvrtej štvrtine, ktorú sme vyhrali 30 : 4. Celkom úspešne sa nám podarilo ubrániť ich vysokú podkošovú hráčku a zahrali sme rýchly, dynamický basketbal s množstvom získaných lôpt a úspešných rýchlych protiútokov. V druhom zápase sme už mali menej síl a  začali sme robiť viac chýb, slabšie sme doskakovali, robili sme viac chýb v obrane. Posledné sekundy zápasu boli dosť vyrovnané ale nakoniec skončili víťazstvom v náš prospech.”

Sobota 28.5.2022
1.zápas: MBK RBK – BAM Žilina 71 : 35 (24 : 19) body MBK Ružomberok: Nemčeková 18, Ganobčíková 18, Chovanová 13, Jamsilová 10, Kaplaňová A. 4, Brózová 4, Bencová 3.
2.zápas: MBK RBK – BAM Žilina 65 : 62 ( 31 : 30) body MBK Ružomberok: Jamsilová 26, Gorečková 10, Ganobčíková 8, Chovanová 6, Kaplaňová A. 6, Nemčeková 5, Brózová 4,
Nedeľa 29.5.2022
“Na druhý deň sme cestovali na odvetné zápasy do Žiliny.
Úvod obidvoch zápasov nám vyšiel. Hneď od začiatku zápasov sme si urobili 10 bodový náskok, ktorý postupne narastal. Dievčatám sa podarilo zahrať niekoľko pekných akcií hoď a bež, len sa ešte musíme zlepšiť v doskakovaní lôpt a v spolupráci a komunikácii počas zápasov. Obidva zápasy sa opäť skončili našim víťazstvom za čo dievčatám patrí veľká pochvala.
1.zápas: BAM Žilina – MBK RBK  21 : 62 ( 8 : 24) body MBK Ružomberok: Jamsilová 20, Nemčeková 20, Ganobčíková 8, Chovanová 8, Brózová 2, Kaplaňová A. 2, Pastuchová 2.
2.zápas:BAM Žilina – MBK RBK 24 : 54 (8 : 32 ) body MBK Ružomberok: Jamsilová 18, Ganobčíková 10, Nemčeková 8, Chovanová 6, Brózová 6, Pastuchová 4, Gorečková 2.
Zuzana
Šťastný návrat domov.
V tejto sezóne nás čakajú už len majstrovstvá Slovenska v Trnave, na ktoré sa všetci veľmi tešíme.”
Dievčatám prajeme úspešné majstrovstvá a samé víťazstvá.