Strieborné mladšie žiačky U13

Striebro je v tejto sezóne pre Ružomberok osudové. Malá rekapitulácia 🙂 ženy MBK, futbalisti MFK, mladé ženy MBK U23, žiačky U14 no a hoci to vo finálovom zápase na M-SR U13 bolo do poslednej chvíle napínavé ako…
Dajme však slovo trénerovi našich strieborných mladších žiačok Igorovi Vankovi:
“V postkovidovej dobe sa konečne uskutočnili M – SR aj pre túto vekovú kategóriu v Starej Turej. Od piatka 17.6 až do nedele 19.6.2022 si naše dievčatá prvýkrát užívali atmosféru záverečného finálového turnaja M-SR. Dva roky nemali záverečný finálový turnaj, a tak sa naň veľmi tešili.
Základnú časť v skupine  stred odohrali parádne. Z 24 súťažných zápasov vyhrali 22,  a tak postúpili na finálový turnaj z prvého miesta skupiny stred. Z percentuálnej úspešnosti zápasov na turnaj postúpili v poradí družstvá :
                                                      8. YA Košice
Naše dievčatá v tejto konkurencii veru nesklamali a zaznamenali pre klub ďalší výrazný úspech.
1. zápas: MBK Ružomberok – BK AŠK SLÁVIA Trnava 50 : 35 /22:21/ Body MBK Ružomberok: Praženicová 17, Šušová 10, Jamsilová 8, Chovanová 4, Jaroščáková 3, Malá 3, Nemčeková 3, Ganobčíková 2. Naše trestné hody – 14/37
Do prvého zápasu vstúpili bojazlivo, no postupne opadala tréma  a prevzali opraty zápasu do svojich rúk. Svojou snahou a bojovnosťou dokráčali k víťazstvu. Na druhý deň ich čakali dievčatá poriadajúceho klubu MBK Stará Turá. Víťaz skupiny západ.
2. zápas: MBK Ružomberok – MBK Stará Turá 61 : 35 / 30:17/ Body MBK Ružomberok: Praženicová 21, Jaroščáková 17, Jamsilová 15, Malá 4, Jaššáková 3, Nemčeková 1
Naše trestné hody – 7/21
Do druhého zápasu vstúpili naše hráčky už ako ostrieľané harcovníčky. Ukázali svoje basketbalové prednosti skvelej obrany, rýchlych protiútokov s úspešným zakončením a nedali poriadajúcemu tímu čo i len pomyslieť na úspech. Výkon v  tomto zápase bol najvydarenejší v sezóne a vyniesol nám účasť vo finále M – SR proti víťazovi skupiny východ CBK Košice.
3. zápas: FINÁLE  MBK Ružomberok – CBK Košice 48 : 55 /30:29/Body MBK Ružomberok: Praženicová 14, Malá 13, Šušová 11, Jamsilová 6, Chovanová 2, Nemčeková 2
Naše trestné hody – 15/23
Do finálového zápasu sme vstúpili skvele a prvá štvrtina nám vyniesla vedenie v pomere 22 : 13. V druhej štvrtine sa nám už tak nedarilo. Túto štvrtinu ovládlo CBK Košice v pomere 16:8.
Tretia štvrtina priniesla veľmi vyrovnaný súboj a  až v závere štvrtiny sa  CBK dostalo do vedenia o 3 body. Štvrtá štvrtina priniesla tiež vyrovnaný súboj, no došlo k nepríjemnému zraneniu Peti Praženicovej, čo zasiahlo hlavne oslabenie našej útočnej hry a následné nepríjemné zranenie Emy Šušovej, obidve už nezasiahli do hry.
CBK sa dostali v tom čase do šesťbodového vedenia. Po oddychovom čase prekrásnou úspešnou strelou Zuzany Malej za tri body sme si vykresali iskierku nádeje na úspech, ale vzápätí sme faulovali  a CBK si už nepustili víťazstvo zo svojich rúk a dvomi úspešnými trestnými hodmi a dvojkovým zakončením v posledných sekundách navýšili svoj náskok na sedem bodov.
Bol to veľmi napínavý a vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre CBK Košice.
Toto družstvo v zložení: Nemčeková, Jaroščáková, Chovanová, Šušová, Jaššáková, Praženicová, Malá, Kaplaňová, Zuskinová, Ganobčíková, Gorečková,
Moravčíková, Debogórska, Porochnavá a Jamsilová dosiahlo výrazný úspech vo svojej kategórii a rozšírilo zbierku klubu o ďalšie strieborné medaile v tejto sezóne.
Pre mňa ako trénera aj keď skončili ako strieborné sú zlaté. Patrí im úprimná veľká pochvala za predvedenú hru.”