Šláger proti Piešťanom začne až o 18:00

Basketbalistky MBK Ružomberok čaká v sobotu 19. novembra šláger Niké extraligy žien. V priamom prenose RTVS Šport (čo je aj hlavný dôvod posunutia začiatku stretnutia) sa stretnú s úradujúcim majstrom Slovenska – Piešťanskými Čajkami.

Zverenky Juraja Suju vyhrali doposiaľ v najvyššej súťaži sedem z 8 ligových stretnutí. Jedine v zápase proti Piešťanským Čajkám na ich palubovke ťahali za kratší koniec povrazu. Práve túto sobotu 19. novembra im budú môcť prehru oplatiť. Duel, ktorý sa mal pôvodne začať v tradičnom čase o piatej podvečer, sa začne kvôli televíznemu prenosu RTVS Šport o hodinu neskôr – o 18:00. “Všetky hráčky sú pripravené zasiahnuť do stretnutia až na Holubovú, ktorá s tréningovým procesom vo vyššom nasadení začína až tento týždeň,” informuje výkonný riaditeľ klubu Radoslav Popelka. Podľa jeho slov sú však ostatné basketbalistky v poriadku a do zápasu môžu zasiahnuť.

Buknová je jednotkou v bodoch, Hadačová v doskokoch. Dve Ružomberčanky, ktoré dominujú extraligovej štatistike, si vyslúžili aj pozvánku do reprezentácie SR. Kapitánka MBK je v základnej nominácii, Hadačová medzi náhradníčkami. Už v sobotu môžu oprávnenosť tejto pocty potvrdiť na palubovke v Koniarni. “Veríme, že atmosféra bude veľmi dobrá, podobne, ako v doterajších dueloch na domácej palubovke. Práve diváci sú totiž elementom, ktorý nám môže v rozhodnujúcich chvíľach duelu veľmi pomôcť,” myslí si R. Popelka.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky | Niké extraliga žien | Sobota 19. november 2022, 18:00 | ŠH Koniareň.

(c) MBK Ružomberok 2022