Ruža s medailou aj tohto roku, má bronzový lesk

Po presvedčivom víťazstve minulú sobotu v Koniarni nastúpili dnes hráčky MBK Ružomberok na palubovke ŠBK Šamorín na druhý zápas série o 3. miesto v Niké extralige žien.

Nebol to síce zo strany obhajcu bronzu z minulej sezóny žiadny oslnivý výkon, no trénerská dvojica Suja-Porubčan dávala v stretnutí priestor všetkým hráčkam aj z lavičky už od začiatku. Po tesných prvých dvoch štvrtinách urobili Liptáčky rozhodujúci krok k výhre po zmene strán. Napokon vyhrali všetky štvrtiny a celý zápas o 15 bodov, a po roku im znovu zavesili na krk medailu s bronzovým leskom…

(správu aktualizujeme)

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Splnili sme si povinnosť, potvrdili sme úlohu favorita. Musím však byť aj veľmi kritický. Okrem šiestich minút na začiatku tretej štvrtiny, teda pasáže, ktorú sme vyhrali 16:0, zvyšných 34 minút zápasu bol náš najhorší výkon v sezóne. Hanbím sa zaň a ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom Ružomberka. Dnes ma veľmi sklamali mladé hráčky z lavičky, ktoré dostali priestor, ale nevyužili ho.”

Radoslav Popelka, výkonný riaditeľ a manažér MBK Ružomberok: “Zisk tretieho miesta je reálnym odzrkadlením pomerov v slovenskom basketbale. Piešťanské Čajky momentálne dokazujú svoju dominanciu, Slávia Banská Bystrica je v súčasnosti ešte nad naše sily. Máme mladý tím, ktorý aj počas tejto sezóny dokázal, že vie podať výborné výkony. K tomu, aby to bolo konštantné a častejšie, potrebuje ešte dozrieť. Tento tím je stavaný na ďalšie tri sezóny. Verím, že už v tej najbližšej, pokiaľ budú hráčky na sebe tvrdo pracovať pod vedením skúsenej trénerskej dvojice Suja-Porubčan, môže pravidelnejšie dosahovať výborné výsledky.”

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 49:64 (18:23) – konečný stav série 0:2, Ružomberok získal bronz. Luttmerdingová 12, Ošťadalová 11, Bábiková 8 a Vargová po 8, Vondrysková 5, Sobôtková 4, Šípková 1 – Jackovecová 20, Urbanová 18, Mikovčáková 5, Havranová, Hadačová a Oravcová po 4, Michaličková 3, Ďuratná, Buknová a Kaľužná po 2. Štvrtiny: 8:12, 10:11, 14:22, 17:19. TH: 15/12 – 11/6. Trojky: 1-6. Diváci: 215. Rozhodovali: Margala, Stopka a Kubík. Úspešnosť streľby: 43% – 36%.

Kompletná štatistika zápasu TU.

 

(c) MBK Ružomberok 2024