Ruža hrýzla celý zápas, Čajky mali na mále…

Šláger extraligy medzi Ružomberkom a Piešťanmi prilákal do Koniarne veľmi peknú návštevu. Bol to súboj prvého s druhým. Úradujúci majster vyhral všetkých osem dovtedajších stretnutí, Ružomberok uspel v 7 dueloch, pričom prehral do tohto duelu jediný raz, a to práve s Čajkami…

Opätovne treba pochváliť domáci fanklub Concordia 1906. Vďaka ich celozápasovému fandeniu a vysokej početnosti mal tento atraktívny zápas výnimočný charakter. Fanklub, ktorý okrem basketbalu výrazným spôsobom vidieť aj na zápasoch futbalového MFK Ružomberok, je vítaným a podstatným oživením športových duelov dvoch najvýznamnejších ružomberských športových zápolení.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Prvá štvrtina vyšla lepšie hosťujúcim hráčkam. Neustále viedli, vytvorili si v rozháranej úvodnej desaťminútovke náskok, no Ružomberok dokázal držať krok, a napriek viacerým nepremeneným trestným hodom prehrával po 10 minútach len o štyri body 14:18. Aj v druhej štvrtine si úradujúci majster udržiaval mierny náskok. Zverenky Juraja Suju sa snažili vyrovnať, ale k zemi ich zrážali nepresné trestné hody, straty, a hlavne doskoky. necelé štyri minúty pred polčasom však Ruža stiahla náskok po koši Hadačovej na 5 bodov (28:33). Dva a pol minúty pre koncom druhej štvrtiny však už Piešťany viedli o 10 bodov (38:28). Prvý polčas napokon zverenky Petra Jankoviča zvládli lepšie, a do šatní odchádzali s dvojciferným náskokom 41:30.

Po zmene strán sa napriek počiatočnému náporu hra vyrovnala. V 28. minúte po dvoch premenených trestných hodoch Štefančovej Ruža vyrovnala stav na 44:44. Piešťany však zabrali, Ružomberok síce vyhral tretiu štvrtinu 20:14, ale stav pred záverečnou desaťminútovkou bol 55:50 pre Čajky. V záverečnej štvrtine sa však už naplno prejavil káder Piešťan. Hotové zahraničné hráčky dominovali v úspešnosti streľby a hlavne tie sa postarali o fakt, že napriek fantastickej atmosfére pred najvyššou návštevou sezóny v celej extralige (1030 divákov) vyhral úradujúci majster v Koniarni.

 

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Som hrdý na môj tím, za to, čo dnes nechal na palubovke. Takmer celý zápas, až na posledné 3-4 minúty, sme hrýzli, skoro až do konca stretnutia. Škoda, že Hadačová, naša jediná vysoká hráčka, musela odísť pre 5 faulov, možno by sme s ňou dokázali zdramatizovať zápas ešte viac. Ale, taký je šport. Je to pre nás v tejto sezóne ťažké, okrem nej prakticky nemáme vysokú hráčku. Zápas však mal náboj, bol dramatický až do konca. Vrátili sme sa do duelu, ale gratulujeme Piešťanom, ukázali kvalitu, ukázali, prečo sú Eurocupovým tímom, kde majú za sebou vydarené zápasy.”

Peter Jankovič, Piešťany: “Ružomberok využil svoje domáce prostredie s výbornými fanúšikmi. Chcel by som im pogratulovať za výkon, ktorý predviedli. Nám nesedí štýl, ktorý MBK produkuje, museli sme sa im prispôsobiť. Hrali dobre, agresívne, až na hranici, ale zvládali to. Mrzí ma, že namiesto vnútienia im nášho spôsobu hry sme sa prispôsobovali ich hre. Vyzerá to ako jasný zápas, ale ešte niekoľko minút pred koncom nebolo rozhodnuté, čiže, moja veľká vďaka patrí mojim zverenkám za výhru v Ružomberku.”

 

FAKTY

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 66:82 (30:42). A. Andělová 20, Buknová 11, Šfetančová 8, Hadačová, Dovčíková, Havranová a Jarošová po 6, Urbanová 3 – G. Andělová a Jurčenková po 17, Martišková 16, Jamesová 14, Mandićová 11. Štvrtiny: 14:18, 16:23, 20:14, 16:27. TH: 21/11 – 30/23. Trojky: 7-7. Diváci: 1030. Rozhodovali: Margala, Obertová a Cibulka. Úspešnosť streľby: 38% – 41%.

Kompletná štatistika TU

(c) MBK Ružomberok 2022