JASNÉ VÍŤAZSTVÁ U17 NA MEMORIÁLI GEN. M.VESELA

Jozef Smolek:

“V rámci 1. ročníka Memoriálu generála Miloša Vesela odohrali kadetky MBK Ružomberok 2  stretnutia proti KP Brno. Nad týmto súperom vyhrali naše dievčatá v Brne – v Královom poli pred týždňom 72:60.

Pre naše družstvo to boli ďalšie veľmi vhodné zápasové príležitosti počas stále prebiehajúcej prípravy na novú súťažnú sezónu. Boli to prvé stretnutia na domácej pôde. Ako býva nepísaným pravidlom, aj tentoraz sme zaznamenali pozitíva, ale nevyhli sa nám aj mrzutosti.

V prvom zápase sa pošmykla na mokrej palubovke naša nová mladá akvizícia z Piešťan Vilma Nedielková. RTG a sonografické vyšetrenia nepreukázali okrem natiahnutej šľachy nič horšie, ale i tak si zranenie vyžiada viac dní bez tréningu a viacero akcií pri doliečovaní. Z podobných dôvodov nemohli hrať ani Nella Neumannová a Viktória Sališová a tak isto ani po zápale priedušiek Natália Pjataková. Tieto dievčatá sú ešte bez akejkoľvek zápasovej praxe a do začiatku súťaže už nebude mať družstvo veľa  zápasových príležitostí, čo je určite komplikácia.

A radostnou komplikáciou bolo dať príležitosť zahrať si na niekoľko minút dvom celkom novým dievčatám  z Lučenca Erike Turtákovej a Laure Mravíkovej, ktoré budú v našom tíme niekoľko mesiacov pred riadnym prestupom hosťovať. Tieto dievčatá absolvovali s našimi hráčkami len 4 tréningy a už ich „šupla“ trénerka naostro do náročných stretnutí. Vzhľadom na tieto okolnosti nesklamali, naopak potešili. Do kádra nášho tímu prestupuje zo Slovana Bratislava aj Alexandra Rejdugová, ktorú si naši tréneri vyhliadli už v minulej sezóne. Jej pozitívny prínos do družstva je citeľný a napĺňa očakávania pre ktoré ju náš tím angažoval.

I keď výsledky zápasov sú zvlášť v príprave na sezónu až druhoradé alebo treťoradé, každé víťazstvo poteší, povzbudí a je inšpiráciou do ďalšej činnosti. Družstvo teraz hreje 6 víťazstiev zo 6 zápasov.

Prvé stretnutie v piatok 08. 09. vyhrali naše dievčatá výrazným rozdielom o 47 bodov a druhé v sobotu 09. 09. o 16 bodov. Proti silnému zahraničnému súperovi to nie je zlá bilancia.

Pre trénerov je radostné konštatovať, že všetky hráčky družstva  sa výkonnostne posunuli vpred. Neznamená to, že nemáme na čom pracovať, ale pracujte keď nie je z čoho. To však nie je náš prípad.

Piatok 08. 09. 2023 MBK Ružomberok : KP  Brno 86 : 47 (35 : 24)   

  1. štvrtina: 15 :  6
  2. štvrtina: 20 : 18
  3. štvrtina: 27 :  6
  4. štvrtina: 24 :  17

BODY MBK Ružomberok: Oravcová 26, E. Koristová 17, T. Duháňová 10, V. Nedielková 8, L. Mravíková 6, A. Rejdugová 6, Z. Malá 4, T. Synaková 3, E. Šušová 2, E. Turtáková 2, N. Golisová 2

Sobota 09. 09. 2023 MBK Ružomberok : KP  Brno 71 : 55 (50 : 22)

  1. štvrtina: 28 :  14
  2. štvrtina: 22 : 8
  3. štvrtina: 12 :12
  4. štvrtina: 9 :  21

BODY MBK Ružomberok: Oravcová 17, E. Koristová 13, A. Rejdugová 11, T. Synaková 8, Z. Malá 8, T. Duháňová 6, L. Kaplaňová 4, E. Turtáková 2, L. Marvíková 2

Fotoreportáž  zo soboty nášho dvorného fotografa Ruda Maškuricu: