Proti starším pumám jednoznačné víťazstvo

M. Futo tréner junioriek U19:

“Po kvalitnej príprave a šiestich prípravných zápasoch proti kvalitným súperom čakalo naše mladé ruže prvé „ostré“ stretnutie spoločnej ligy junioriek U19, mladých žien U23 a 1. ligy žien, a to hneď na palubovke nášho rivala zo Slávie Banská Bystrica. Družstvo „Slavistických púm“ je B tímom extraligovej Slávie, ktorá sa netají ambíciou získať titul v extralige žien, takže aj družstvo U23 má vysokú kvalitu v podobe reprezentantiek SR v kategórií U20.

Zápas sme otvorili so základnou päticou Danica, Maja, Števa, Lucia a Nina. Po krátkom „oťukaní“ sme začali hrať našu hru, agresívnu obranu po celom ihrisku, s veľkým tlakom na loptu a rýchlim prechodom do protiútoku, ktorý sa nám nie vždy podarilo ideálne zakončiť, no napriek tomu sme súperovi „vnútili“ náš stýl hry ktorý im absolútne nevyhovoval.

Prvú štvrtinu bolo na ihrisku len jedno družstvo, a to naše ruže, ktoré si so staršími pumami robili čo chceli, a dovolili im skórovať až v 10. minúte a vyhralo prvú štvrtinu málo vídaným rozdielom 22:2. V druhej štvrtine sme začali viac rotovať hráčky (nie všetky boli 100% zdravotne fit,) no napriek tomu sme si držali bystrické dievčatá na dištanc, a nedovolili sme im pomýšľať na akýkoľvek návrat do zápasu, a držali si bezpečný vankúš v podobe 21 bodového náskoku. Polčas 19:40

Druhý polčas začali Bystričanky náporom, vydržal však len pár minút, kedy naše dievčatá opäť zapli na vyšší level a naďalej zveľaďovali výsledok, pokračovali v agresívnej obrane a rýchlom protiútoku a držali si komfortný náskok, po tretej štvrtine 41:63. V poslednej štvrtine sa zápas len dohrával, pumy už nekládli žiadny odpor a tým pádom nám umožnili vyskúšať si netradičné zostavy, ofenzívne systémy na ktorých len pracujeme, hru s dvoma klasickými pivotkami a podobne. Zápas sme ukončili víťazstvom v pomere 50:79, a pripísali si veľmi cenné a zaslúžené víťazstvo.

Dievčatá si zaslúžia pochvalu za prístup k zápasu, od prvej minúty hrali koncentrovane (len 11 strát), bolo na nich vidieť obrovská chuť, snažili sa plniť dohodnuté „veci“ čo sa samozrejme odzrkadlilo na výsledku. Veľmi ma teší že už sa zapájajú aj dievčatá ktoré boli dlhodobo zranené (Oravcová, Dorková) je cítiť na ihrisku keď máme klasické pivotky, čo nám v prvom rade pomáha na obrannom doskoku a tým pádom môžeme hrať rýchlo čo veľmi chceme. Dievčatá potrebujú samozrejme ešte trošku času, výpadky boli dlhé, ale verím a viem že čoskoro budú opäť patriť medzi klúčové hráčky.

V najbližšom kole sa predstavíme 7.10. v Poprade a 8.10. v Košiciach proti YAKE s ktorými máme ešte nevyrovnané účty. 😊

BK Slávia Banská Bystrica U23 – MBK Ružomberok U19  50:79 (19:40) Body MBK Ružomberok: Štefancová 25 (11 doskokov) Dorková 10, Remenárová 7, Hanáková 7, Ďuratná 6 (6 ziskov), Jarinová 6, Michaličková 6, Oravcová 5 (7 doskokov), Borovská 5, Storošková 2, Ondrášiková