Prekvapila Kaľužná, o týždeň privítame Kayseri

Ružomberské basketbalistky majú za sebou premiéru v skupinovej fáze tohtoročnej edície Európskeho pohára FIBA (Eurocup). V hlavnom meste Lotyšska podľahli favorizovanému súperovi TTT Riga 56:81. Už budúci štvrtok od 18:00 privítajú v domácej Koniarni turecký celok Melikgazi Kayseri. Všetky stretnutia MBK v Eurocupe vysiela verejnoprávna RTVS Šport.

Od začiatku sa hralo podľa domáceho scenára. Skúsené hráčky Rigy si postupne budovali náskok, na ktorý dokázal Ružomberok reagovať len v prvej štvrtine, a potom po polčase. Kľúčovými postavami TTT boli Cohenová a Meskonyteová, v kritických chvíľach dokázali svoju zručnosť a presnú mušku. Ruža síce vyhrala tretiu štvrtinu o dva body, no v závere stretnutia sa už naplno prejavila herná prax z ťažkých zápasov v podaní domáceho družstva, ktoré si už pohodlne postrážilo vysoké víťazstvo.

V drese MBK príjemne prekvapila Kaľužná. Dala 15 bodov, trafila tri trojky, a bola najlepšou strelkyňou Liptáčok. Duel, počas ktorého v hale celý zápas znelo “Ruža do toho” vďaka fantastickej podpore fanklubu Concordia 1906, vyhrali domáce aj vďaka famóznej streľbe. Zaznamenali úspešnosť na hranici vyše 50%, kým Ružomberok dosiahol 35%.

Druhým kolom bude skupinová fáza Eurocupu pokračovať pre MBK budúci štvrtok 19. októbra. Vtedy zverenky Juraja Suju privítajú v Koniarni turecký celok Melikgazi Kayseri (18:00). Ešte predtým odohrajú domáci duel Niké extraligy žien. Ich súperom bude v sobotu 14. októbra od 17:00 družstvo CBK Košice.

TTT Riga (Lot.) – MBK Ružomberok 81:56 (39:24). Meskonyteová 16, Cohenová 13, Claveauová a Silová po 12 – Kaľužná 15, Jarošová 10, Andělová 8, Havranová 7, Jackovecová a Buknová po 6, Mikovčáková a Štefančová po 2. Štvrtiny: 18:8, 21:16, 16:18, 26:14. TH: 17/11 – 24/17. Trojky: 8-5. Diváci: 200. Úspešnosť streľby: 50% – 35%.