Pod Urpínom sme siahali na víťazstvo

Napriek mnohým “hotovým” posilám, ktoré do svojho kádra pred sezónou získala Slávia Banská Bystrica, mladý a málo skúsený Ružomberok jej bol viac než dôstojným súperom… Zverenky Juraja Suju už v sobotu 7. októbra privítajú na domácej palubovke v Koniarni Young Angels Košíce. Teda tím, ktorý si v stredu pripísal na svoje konto veľmi cenný skalp Piešťanských Čajok, nad ktorými zvíťazil 97:94.

Pod Urpínom to bolo od začiatku tesné, hoci v miernom vedení boli domáce hráčky. Tie odskočili Liptáčkam v druhej štvrtine, no po zmene strán sa MBK dotiahol na súpera, a bol veľmi blízko k víťazstvu. V záverečných minútach však predsa len skúsenejšie Bystričanky trafili viaceré strely a postrážili si domáce víťazstvo.

Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok 66:57 (40:29). Martišková a Mujovićová po 16, Bogičevićová 15, Hruščáková 8, Burová 3 (Šimonovičová 6, Brabencová 2, Holíková a Kozáková po 0) – Buknová 16, Jackovecová 14, Havranová 9, Andélová 4, Hadačová 2 (Jarošová 5, Mikovčáková 3, Kaľužná a Štefančová po 2). TH: 14/19 – 23/30. Trojky: 6/17 – 2/13. Fauly: 24 – 24. Štvrtiny: 17:16, 23:13, 7:15, 19:13.