ORAVA BasCats U15

Orava BasCats – IMC Považská Bystrica   60 : 26

Tréner Rudolf Dorko: Do začiatku stretnutia nastúpili dievčatá s vysokým nasadením a tlakom na loptu, čím nútili súpera k chybám a stratám a následne ľahkým košom. V polčase bol stav 40-10 a zápas bol rozhodnutý. Po prestávke sa zápas už len dohrával a tak si dievčatá rozdeli minúty a schuti si zahrali.

IMC Považská bystrica – Orava BasCats  47 : 49 po Predĺžení

Na druhý deň sme nastúpili v odvete so sobotňajším súperom. Do zápasu sme však vstúpili nekoncentrovane. Nepremieňali se ľahké strely po získaných loptách a povolili sme súperovi ľahko skórovať. Už v polčase mal súper skoro toľko bodov ako deň predtým za celý zápas, a tak sme sa v zápase naťahovali o každý bod. Ku koncu zápasu sme mali možnosť odskočiť od súpera, avšak hrali sme v kŕči a  nedokázali sme skórovať a bodovo odskočiť proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi  a tak 2 sekundy pred koncom nás súper potrestal a vyrovnal skóre zápasu. My sme z poslednej akcie už nedokázali skórovať.  V predĺžení najskôr súper odskočil o 4b, ale následne sme umnou hrou otočili stav a postrážili si ťažko vybojované víťazstvo.