Nová sezóna, nové dresy, príde Spišská…

Po piatich rokoch bol MBK Ružomberok nútený vplyvom neustále sa zvyšujúcich vstupných nákladov pristúpiť k úprave cien lístkov na stretnutia. Prvé domáce v novej sezóne absolvujú naše žabky už o necelý týždeň…

MBK Ružomberok stojí na prahu novej sezóny. Ročník 2020/2021 začnú už v stredu 30. septembra o 17:00 domácim zápasom proti nováčikovi súťaže, tímu ŠKBD Spišská Nová Ves. „Do sezóny vstupujeme s inovovanými dresmi. Ponechali sme oranžovú a bielu farbu ako základ, ale dresy sme sa snažili v spolupráci s našim partnerom, spoločnosťou 3b, doplniť o moderné prvky tak, aby čo najviac vystihovali našu filozofiu,“ povedal manažér MBK Radoslav Popelka. Premiéru mali oranžové dresy napríklad v prvom domácom prípravnom stretnutí, ktoré Ruža s ľahkosťou vyhrala proti KP Brno uplynulý týždeň o 20 bodov 75:55.

Päť rokov bolo vstupné na slovenskú extraligu v Koniarni 2 eurá, resp. zľavnené 1 euro. Odvtedy sa však neporovnateľne zvýšili vstupné náklady, ktoré je klub povinný uhrádzať a zabezpečovať. Preto bolo rozhodnuté o úprave vstupného, ktoré platí od prvého zápasu novej sezóny 30. septembra. Základný lístok bude stáť 3 eurá, zľavnený vstup polovicu, teda 1,50 eur. „K tomuto kroku sme pristúpili veľmi neradi, avšak, vstupné náklady nám za tie roky narástli, a tak sme nemali inú možnosť. Fanúšikom sa zvýšenie cien lístkov na zápas budeme snažiť vynahradiť ešte lepšou komunikáciou a pripravenými produktmi,“ doplnil Popelka.

Najbližší domáci zápas odohrá Ružomberok už budúcu stredu 30. septembra, kedy v prvom kole nového ročníka extraligy privíta na domácej palubovke v Koniarni nováčika súťaže, družstvo ŠKBD Spišská Nová Ves. Zápas sa začína v tradičnom čase o 17:00.

(c) MBK Ružomberok 2020