Nadstavbu sme ukončili presvedčivým víťazstvom

Posledným zápasom na palubovke ŠBK Šamorín sa pre basketbalistky MBK Ružomberok v sobotu 16. marca uzatvorila nadstavbová časti Niké extraligy žien. Už pred duelom bolo jasné, že zverenky Juraja Suju obsadia v tabuľke skupiny o 1. až 4. miesto tretiu priečku.

O výsledku stretnutia bolo rozhodnuté prakticky po polčase. Vďaka druhej štvrtine, v ktorej Ruža nastrieľala 24 bodov a inkasovala len 5, vyhrávali Liptáčky pred “veľkou prestávkou” už o 25 bodov. Svoj náskok si pohodlným spôsobom udržiavali aj po zmene strán, a napokon nedovolili domácemu Šamorínu streliť na vlastnej palubovke ani 30 bodov, pričom bodostroj hostiek sa zastavil na čísle 66.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 28:66 (11:36). Bábiková 9, Lüttmerdingová a Vargová po 8, Vondrysková 2, Ošťadálová 1 – Jackovecová 13, Ďuratná 10, Buknová 9, Havranová 8, Štefančová 7, Kaľužná 6, Urbanová 5, Oravcová a Mikovčáková po 3, Michaličková 2. Štvrtiny: 6:12, 5:24, 11:18, 6:12. TH: 11/7 – 23/16. Trojky: 1-6. Diváci: 70. Rozhodovali: Turčin, Stopka a Kubík.