Mladé ruže skrotili kamzíčky, a podľahli mladým anjelkam

Tréner M.Futo: “Cez víkend pokračovala 2. a 3. kolom spojená súťaž 1.ligy žien, mladých žien U23 a junioriek. Naše mladé ruže U19 sa predstavili opäť na palubovke súpera, v sobotu pod Tatrami v súboji proti BAM Poprad a v nedeľu v košickej Šaci, v domove mladých anjeliek YAKE Košice U19.

Sobota 7.10.2023

BAM POPRAD U23 – MBK Ružomberok U19   45:77 (27:39) Body MBK Ružomberok: Michaličková 36, Oravcová 17, Jarinová 10 (10 doskokov), Remenárová 6, Hanáková 4, Borovská 3, Ondrášiková 1, Storošková

Sobotné stretnutie na ktoré sme nastúpili bez Štefančovej (povinnosti v „A“ tíme ruží) a Ďuratnej (zranenie) sme v Popradskej základnej škole otvorili v základnej pätici Remenárová, Michaličková, Hanáková, Borovská, Oravcová veľmi aktívne.

Od začiatku zápasu sme si budovali múdrou hrou náskok, hrali sme aktívne, v pohybe, čo nám veľmi svedčí, a vyhovuje.

Dievčatá veľmi dobre bránili, skvele nám fungoval obranný doskok, čo nám umožňovalo hrať rýchlo a presadzovať sa napriek nie veľmi kvalitnému výkonu rozhodcov a dostať sa do polčasového vedenia 39:27.

Druhý polčas začali domáce „BAMpáčky“ aktívnejšie, no nevyužili dobré pozície ktoré si vypracovali po našich drobných chybách, a tak sme prebrali aktivitu opäť my.

V úseku od 23. minúty sme si vybudovali napriek zraneniu Lucky Hanákovej (členok) bezpečný náskok 60:31 (koniec 3. štvrtiny) čo nám umožnilo dať priestor aj dievčatám ktoré nedostávajú priestor v iných zápasoch a zároveň sme si mohli vyskúšať iné varianty hry ktoré sa nám v budúcnosti určite zídu.

Zdroj: FB M.Futo

Všetky dievčatá odohrali výborný zápas, strelecky sa darilo hlavne Števke (autorka 36 bodov) a Veronike, ktorá si aktivitou pripísala cenný DOUBLE DOUBLE (10 bodov + 10 doskokov)

Nedeľa 8.10.2023

YOUNG ANGELS KOŠICE U19 – MBK Ružomberok U19  82:73 (41:36) Body MBK Ružomberok: Štefančová 23 (10 doskokov), Michaličková 18, Oravcová 16 (11 doskokov), Remenárová 11 (11 doskokov), Jarinová 5, Borovská, Storošková, Ondrášiková

Do nedeľného stretnutia sme nastúpili bez zranenej Lucky Hanákovej, ale zato s Majkou Štefančovou ktorá za nami pricestovala do metropoly východu po úspešnom zápase „veľkých ruží“. V zápase, ako vždy v zápasoch proti YAKE sme sa „naťahovali“ takmer celý zápas o každý bod.

V prvom polčase sme sa pomalšie rozbiehali ale keďže anjelky nemali tiež úplne najlepší štart, prvá štvrtina skončila tesným mankom 3 bodov. V druhej štvrtine sme sa začali pomaly prebúdzať, zrýchlili sme hru, no napriek tomu sme nepracovali 100% v obrane a tak si domáce košičanky udržiavali mierny náskok (41:36)

V druhom polčase sme hrali opäť aktívnejšie, mali sme skvelé momenty, no napriek tomu vždy prišla drobná chybička, ktorú skúsené domáce hráčky aj so šťastím potrestali. „Horeli“ sme hlavne pri bránení trojkovej streľby, kedy po našom dobrom úseku hry sme takmer vždy inkasovali trojbodový pokus.

Dievčatám nemožno uprieť snahu, no začala sa prejavovať aj únava z náročného víkendu (hlavne mentálna) kedy naše rozhodnutia neboli vždy správne, a nepodarilo sa nám zápas zvrátiť v náš prospech a pripísali sme si prvú prehru v súťaži.

Zápas však napriek výsledku dievčatám „chutil“ za všetko hovoria aj individuálne výkony, kedy až tri dievčatá dosiahli DOUBLE-DOBLE – Štefančová 23 bodov + 10 doskokov, Oravcová 16 bodov + 11 doskokov a Remenárová 11 bodov + 11 doskokov.

Špeciálne musím pochváliť Ninku Oravcovú, ktorá sa po ťažkom zranení pomaly dostáva na správnu cestu a je veľmi prospešná pre tím a našu hru ako takú.”

Záznam zápasu

O dva týždne sa po prvý krát v sezóne predstavíme v našej Koniarni, keď 22.10. privítame súpera spod Hradu Matúša Čáka, dievčatá z AS TRENČÍN U23.