Kadetky U17 v Košiciach

Počas víkendu 22.10. a 23.10. 2022 vycestovali naše kadetky do Košíc aby si zmerali sily s mladšími U16 aj staršími U17 “anjelkami”.

Sobota 22.10.2022: YAKE U16 – MBK Ružomberok  50:75  (31:38) Body MBK Ružomberok: Štefančová 33 (14 doskokov), Michaličková 19 (9 doskokov), Jarinová 9, Borovská 6, Rigová 4, Hanáková 4

Tréner Miroslav Futo: “Do stretnutia sme vstúpili po dlhej a náročnej ceste vlakom koncentrovane, od začiatku hrali dievčatá s veľkou chuťou, čo sa odzrkadľovalo aj na skóre. Veľmi dobre nám fungovala spolupráca v útoku, nebyť niektorých nepremenených čistých situácií, bodový rozdiel by bol ešte výraznejší.

Družstvo ukážkovo potiahla kapitánka Majka, autorka double-double v prvom polčase (20 bodov, 11 doskokov) V celom zápase dievčatá skvelo bojovali, dopriali si a proti technicky dobre pripravenému družstvu mladých anjelok, si pripísali dôležité a cenné víťazstvo, už štvrté v rade.

Nedeľa 23.10.2022: YAKE U17 : MBK Ružomberok  72:58  (32:23) Body MBK Ružomberok: Michaličková 19, Štefančová 18,Jarinová 10, Rigová 6, Hanáková 5,

Stretnutie sme nezačali v dobrom rozpoložení, na úvod sa nám nedarila streľba z pod koša, (celkovo v zápase len 37%) a súper nám pomaly odskočil na dvojciferný počet bodov.

V obrane sme riešili situácie pomerne dobre, až na drobné výnimky a to nás držalo v hre. Takmer celý druhý polčas sme odohrali bez Majky ktorá išla na zápas s A tímom. Dievčatá bojovali, na dnešného súpera to bohužiaľ nestačilo, veríme však že sme s našimi rivalkami z YAKE nepovedali posledné slovo.”