Hráme o titul, sériu začneme doma

Najkratšou možnou cestou sa basketbalistky MBK Ružomberok prebojovali vyraďovacou časťou extraligy až do bojov o majstrovský titul.

Tretí zápas semifinálovej série bol zároveň posledným. Po víťazstve 75:47 (a celkovo v sérii 3:0) nad BK ŠKP 08 Banská Bystrica si Ružomberčanky zahrajú vo finále. Ich súperom budú Piešťanské Čajky, ktoré rovnako v troch dueloch spečatili svoj postup cez Young Angels Košice. Prvé stretnutie je na programe v Koniarni o týždeň v sobotu 17. apríla.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 75:47 (19:16, 38:23, 60:37) – konečný stav série 3:0, do finále postúpil Ružomberok. Body: Turudićová 20, Enabosiová 18, Živaljevićová 11, Rusiňáková 9, Williamsová 8, Havranová 5, Praženicová 4 – Žilinská 10, Van Dalenová 8, Holíková 7, Belušová 6. Štvrtiny: 19:16, 19:7, 22:14, 15:10. TH: 22/15 – 13/7. Trojky: 4-2. Bez divákov. Rozhodovali: Perečinský, Donovalová, Cibulka. Úspešnosť streľby: 45% – 36%.

Juraj Suja (Ružomberok): „Hrali sme zle, no jednoducho toľko, koľko nám súper dovolil. My sme sa Banskej Bystrici prispôsobili a okrem jednej hráčky, ostatné individuálne výkony boli tragické. Z môjho pohľadu išlo o obrovské podcenenie tohto zápasu. Odohrali sme veľmi zlé stretnutie. Zlyhali sme všade vo všetkých činnostiach. Na druhej strane, sme samozrejme veľmi radi, že sme postúpili do finále, pretože v tejto sezóne to nemuselo byť samozrejmosť. Teraz je najdôležitejšie, aby sa vydržali zdraví.“

Milan Špiner (asistent Banskej Bystrice): „Náš prejav bol lepší ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Chceli sme udržať rozdiel pod tridsať bodov. Vzhľadom na náš mladý kolektív sme dosiahli vynikajúci výsledok. Hlavne pre dievčatá, tým ich sebavedomie môže rásť. Dnes sme sa držali. Všetky tri stretnutia nm dali strašne veľa. Bol to obrovský úspech, že sme postúpili do semifinále a zaslúžili sme si zápasy s veľkým favoritom na celkové prvenstvo v lige.“

(c) MBK Ružomberok 2021