Gigant sa bál o výsledok takmer do konca zápasu

Len 59 bodov dostali dnes Ružomberčanky od gréckeho majstra Olympiacos Pireus v 3. kole Eurocupu. Svojmu súperovi však nastrieľali 46, a tak duel prehrali o 13 bodov. Stretnutie sa hralo v burácajúcej atmosfére pred takmer 800 divákmi.

Grécky favorit nezačal najlepšie, ale to aj preto, že Ružomberok agresívnou a rýchlou hrou dokázal s Olympiacosom dlho držať krok. A to nielen herne, ale aj bodovo. Zverenky Juraja Suju vyhrali úvodnú štvrtinu 13:12, a v solídnom výkone pokračovali aj potom. Polčas prehrala Ruža len o jediný bod, no potom už začali úzkemu kádru Liptáčok dochádzať fyzické sily, a navyše sa v záverečnej štvrtiny vyfaulovali Jackovecová a Mikovčáková. Duel sa hral v pravej basketbalovej atmosfére a MBK hrýzol súpera až do posledných okamihov.

Ružomberok čaká aj v nasledujúcich dňoch nabitý program. V piatok dostali hráčky po náročnom európskom zápase voľno, v sobotu bude dobrovoľný tréning, a už v nedeľu 29. októbra čaká MBK šláger Niké extraligy žien, v ktorom vyzvú v domácej hale Koniareň majstrovské Piešťanské Čajky. Duel sa začína o 17:00. Už o tri dni neskôr vstúpi Ruža do druhej (odvetnej) časti Európskeho pohára FIBA – skupinovej fázy. Opäť v Koniarni privíta lotyšský klub TTT Riga, ktorý je zatiaľ, celkom prekvapujúcim, lídrom tabuľky (skupina F). Stretnutie má začiatok o 18:00.

Juraj Suja, Ružomberok: “Treba pogratulovať súperovi, ktorý prišiel po víťazstvo, aj si ho z Koniarne berie. Bol to jednoznačný favorit zápasu. Splnili svoj cieľ, svoju misiu. Som hrdý na svoj tím, že sme im to maximálne sťažili. V rámci našich možností sme hrali do posledného momentu, nedali sme im nič zadarmo. Mohli sme urobiť niekoľko lepších rozhodnutí, mohli sme hrýzť dlhšie, ale už sme nemali fyzické sily. Hráme basketbal, založený na agresivite a rýchlosti, v obrane aj útoku. Na to potrebujete početnosť, dostatok hráčok. Nemáme takú kvalitu, ani výškovú prevahu, ako naši súperi v tejto súťaži. Sme veľmi vďační, že môžeme hrať Eurocup, nie sme tu len do počtu.”

Niklas Athanasios, Olympiacos: “V prvom rade, gratulujem svojmu tímu. Nehrali sme dobre. Po zápase v Rige máme viacero zranení. V útoku sme neboli dobrí, nerobili sme dobré rozhodnutia. Dobrá práca, Ružomberok, hrali agresívne v obrane. Hráčky z lavičky podali dobrý výkon, aj vďaka nim sme vyhrali. Konečne sme to dokázali. Máme o zranenie viac, ale dúfam, že Williamsová bude ok.”

MBK Ružomberok – Olympiacos Pireus 46:59 (27:28). Jackovecová 18, Andělová 10, Jarošová 7, Hadačová 4, Michaličková 3, Havranová a Kaľužná po 2 – Williamsová a Vitolaová po 16, Christinakiová 14, Karlaftiová 4. Štvrtiny: 13:12, 14:16, 9:12, 10:19. TH: 20/14 – 20/15. Trojky: 2-2. Diváci: 765. Rozhodovali: Meszaros (Maďarsko), Kučírek (Česko), Kom Njilo (Poľsko). Úspešnosť streľby: 30,0% – 35,6%.