Fantázia! Ružomberok vyhral v Piešťanoch!

MBK Ružomberok - Piešťanské Čajky

Naše žabky to zvládli! Po dramatickom závere tretieho semifinálového zápasu série s Piešťanmi dokázali v kúpeľnom meste poraziť silné Čajky a znížili tak stav série na 1:2. Štvrtý duel sa hrá v stredu 25. marca o 17:00 v Koniarni.

Len prvá a posledná štvrtina stretnutia patrila bodovo domácim. Piešťany vyhrali úvodnú desaťminútovku o štyri body 22:18. Druhá časť hry však patrila Ružomberku, ktorý sa síce trápil s nízkym percentom úspešnosti streľby, no do polčasových kabín odchádzali obidve družstvá za nerozhodného stavu 36:36.

Tretia štvrtina začala ofenzívou Ruže. Celých desať minút si zverenky Juraja Suju dokázali udržiavať náskok nad svojimi súperkami, a tak bol po 30. minútach pre Ružomberok sľubný stav 50:56. No záverečná desaťminútovka zase vyšla lepšie Piešťanom, vyhrali ju v nervy drásajúcom závere 14:8, a tak sa po riadnom hracom čase zrodil výsledok 66:66.

Predĺženie, už druhé v tejto sérii na palubovke Čajok, však tentokrát, na rozdiel od minulého zápasu na piešťanskej palubovke, zvládli lepšie Ružomberčanky! Hoci bez vyfaulovanej Lázárovej, si so svojimi súperkami poradili v 5-minútovom extra čase 12:8 a zápas tak vyhrali o štyri body 78:74.

Do Piešťan meralo cestu aj mnoho fanúšikov Ružomberka. Počas zápasu ich bolo počuť podstatne viac ako približne 400 domácich priaznivcov. Niekoľko desiatok podporovateľov našej Ruže tak vytvorilo zverenkám Juraja Suju takmer domácu atmosféru, čo sa tiež výrazne podpísalo na úspechu MBK Ružomberok v Piešťanoch!

Séria sa teraz sťahuje do Ružomberka, kde sa štvrtý duel týchto súperov odohrá v stredu 25. marca o 17:00. Koniareň sľubuje napínavý zápas, očakáva sa návšteva na úrovni dvetisíc divákov.

Piešťanské Čajky – MBK RUŽOMBEROK 74:78 – stav série 2:1. (22:18, 36:36, 50:56 – 66:66). Štvrtiny: 22:18, 14:18, 16:22, 14:8, 8:12. Bodovali – Piešťany: Tathamová 22, Krč-Turbová a Páleníková po 11, Stehlíková a Bartoňová po 10, Felixová 4, Bartánusová a Dudášová po 3. Ružomberok: D. Baburová 20, Lázárová a Kmeťová po 12, Remenárová 10, A. Baburová 9, Nagyová 7, Hadačová 5, Černáková 3. Úspešnosť streľby: 40.0% – 37.3%. Diváci: 430.