Vo štvrtom zápase si pripisujeme tretie víťazstvo

Štvrté kolo extraligy odohrali hráčky MBK Ružomberok v Košiciach proti tamojšiemu tímu CBK. Podľa predpokladov úradujúci majster uspel, aj keď sa víťazstvo vôbec nerodilo ľahko…

Snaživé domáce hráčky, ktoré potiahla 24 bodmi Kašperanová, zaznamenali v stretnutí vyššiu úspešnosť streľby ako Liptáčky (34 ku 31%), a prvú štvrtinu vďaka dobrému úvodu vyhrali o štyri body. Zverenky Juraja Suju však pridali, a do polčasu otočili výsledok vďaka kvalitnej desaťminútovke číslo dva – 20:9.

Aj po zmene strán Ružomberok kontroloval zápas, vyhrával, hoci domáce basketbalistky bojovnosťou neustále hrozili a nedovolili MBK odskočiť bodovo na vyšší rozdiel skóre. Žabky spod Čebraťa opätovne držala “nad vodou” 23 bodmi kapitánka Buknová.

Duel napokon Ruža zvládla, vyhrala o 13 bodov, a pripísala si v aktuálnej sezóne tretie víťazstvo zo štyroch zápasov. Najbližšie sa naše žabky predstavia domácemu publiku už tento víkend. Zápas so Sláviou Banská Bystrica (predtým BK ŠKP 08) sa začína netradične v nedeľu 23. októbra o 17:00.

CBK Košice – MBK Ružomberok 51:64 (27:34). Kašperanová 24, Nigutová 7, Lukačiková 6 – Buknová 23, Jarošová 9, Dovčíková 7, Hadačová a Andělová po 6, Havranová 5, Urbanová, Uramová, Michaličková a Štefančová po 2. Štvrtiny: 18:14, 9:20, 13:14, 11:16. TH: 14/9 – 16/3. Trojky: 4-7. Diváci: 85. Rozhodovali: Šarišský, Fanfarová a Fáber. Úspešnosť streľby: 34% – 31%.