Basketbalový Ružomberok sa vrátil na strieborný trón

Po troch bronzových sezónach sa podarilo vo včera skončenom ročníku splniť tímu MBK Ružomberok stanovený cieľ. Dostali sa do finále extraligy, a napokon vybojovali pre mesto pod Čebraťom strieborné medaily.

Tretí finálový zápas sa nezačal pre Ružomberok dobre, a po úvodných sekundách prehrávali zverenky Juraja Suju 0:7. Nasledoval oddychový čas Ruže, po ktorom sa naše žabky rýchlo vrátili do zápasu, a otočili stav vo svoj prospech. Prvú štvrtinu však tesne o bod prehrali. Výborný výkon Ruže, vyšperkovaný fantastickou streľbou Ellenbergovej, pokračoval aj v ďalšej desaťminútovke. Aj tú síce Liptáčky prehrali, no len o štyri body, a tak bolo po polčase všetko otvorené.

Druhé dejstvo Ružomberok bojoval, no domáce Košičanky, za ktoré nastrieľali lúčiaca sa Žirková a Bálintová po 17 bodov, využili väčšie skúsenosti v európskych súťažiach, a tretiu štvrtinu vyhrali o sedem bodov, v záverečnej už Ruži nedovolili zdramatizovať zápas, a tak sa duel “streleckých pretekov” (padlo spolu 20 trojok), skončil výhrou Good Angels.

Klub z Koniarne splnil svoj hlavný predsezónny cieľ, suverénnym spôsobom po víťazstve 3:0 na zápasy vyprevadil v semifinále Piešťanské Čajky, a bojoval zo všetkých síl v troch stretnutiach extraligového finále. Získal pre Ružomberok strieborné medaily s očakávaním a túžbou tento status v budúcej sezóne minimálne udržať…

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 88:73 (24:23, 49:44, 74:62) – konečný stav série 3:0. Bálintová a Žirková po 17, Morrisová 14, Petersová 13, Jurčenková 10, Deptová 5, Stehlíková, Sarauskaiteová a M. Páleníková po 4 – Ellenbergová 28 (6 trojok), Walkerová a Buttsová po 10, Bozókiová 9, Janoščíková 6, Kováčiková 5, Mištinová 3, Belušová 2. Štvrtiny: 24:23, 25:21, 25:18, 14:11. TH: 18/13 – 18/16. Trojky: 11-9. Diváci: 1600. Úspešnosť streľby: 45% – 43%.