97:57. Košice v Koniarni len tesne unikli stovke

V doteraz poslednom vzájomnom zápase dokázali Košice doma zdolať Ružomberok. Aj preto bol namieste rešpekt z tohto súpera v prvom kole nadstavbovej časti.

Zverenky Juraja Suju však zrejme nechali rešpekt v kabíne, pretože do súpera sa od začiatku pustili zhurta, a vydržalo im to až do konca zápasu. O tom svedčí aj konečný výsledok a priepastný bodový rozdiel.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Okrem 40-bodového rozdielu v konečnom skóre istotne zaujala aj rozdielna úspešnosť streľby, kým Ružomberok mal 58%, Košice trafili len polovicu z toho – 29%.

+ Výborný výkon podala podkošová hráčka MBK Enabosiová, ktorá zaťažila konto Young Angels až 24 bodmi.

+ Napriek tomu, že Ruža takmer dosiahla stovku, tretiu štvrtinu bodovo prehrala 17:21, v poslednej desaťminútovke však nadelila Košiciam 33 bodov, inkasovala len desať.

VÝVOJ STRETNUTIA

Po zápase v Košiciach možno niekto čakal vyrovnaný zápas. Opak bol však realitou na palubovke. Ruža dusila svojho súpera, a dominovala od prvej do poslednej minúty. Hráčky MBK hrali s chuťou a energiou, už v úvode si vytvorili dostatočný náskok a značný bodový rozdiel neustále zvyšovali. Košičanky často pôsobili bezradným dojmom. Zo zápasom nedokázali nič urobiť, Liptáčky boli neustále o niekoľko krokov vpredu a zaslúžene vyhrali o 40 bodov. Čerešičkou na torte mohla byť stovka na ukazovateli skóre, k čomu chýbali skutočne len sekundy.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Som spokojný. Najpodstatnejšie je, že sme celý zápas hrali vo vysokej intenzite a s veľkým nasadením. Mali sme tam menší kvalitatívny výpadok, Williamsová mala veľa faulov, čo sa hneď prejavilo. Dostali sme sa z toho, a išli sme ďalej. Viem, že Košiciam chýbajú niektoré hráčky, ale to nie je náš problém, nám tiež v Košiciach chýbalo viacero opôr. Pozerám sa na nás, a som skutočne spokojný.”

Radko Dvoščák, Košice: “Blahoželám Ružomberku k zaslúženému víťazstvu, boli na tento zápas lepšie nastavení, hrali s väčšou energiou. Neskladáme zbrane, súťaž je rozbehnutá, ďakujem súperovi za hru a možnú konfrontáciu. Ružomberok bol lepší v útoku, strelecky úspešnejší, hral kolektívnejšie.”

ŠTATISTIKA

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 97:57 (26:12, 47:26, 64:47). Enabosiová 24, Praženicová 19, Turudićová 18, Živaljevićová 15, Williamsová 10, Rusiňáková 8, Havranová 3 – Balážová 17, Bohušová 11, Jurčenková 10, Bartánusová 7, Dulovičová 5, Drobná 3, Kalužná a Mikovčáková po 2. Štvrtiny: 26:12, 21:14, 17:21, 33:10. TH: 20/14 – 26/23. Trojky: 5-4. Bez divákov. Rozhodovali: Fuska, Doušek, Sirocký. Úspešnosť streľby: 58% – 29%. Najviac času na palubovke (MBK): Živaljevićová 33:30, Praženicová 33:03, Rusiňáková 29:31, Enabosiová 28:47, Turudićová 26:21, Havranová 24:01, Williamsová 17:13.