55 bodov delilo po záverečnej siréne Ružu a Šamorín

O týždeň sa skončí základná časť extraligy. Basketbalistky MBK Ružomberok ju uzavrú atraktívnym zápasom na palubovke Piešťanských Čajok,

Na výhru Ružomberka sa v stávkových kanceláriách ani nedal podať tiket. Na palubovke bol hlavne jeden tím predovšetkým prvý polčas, ktorý rozhodol o vysokom víťazstve zvereniek Juraja Suju. Najbližší domáci zápas odohrá MBK v sobotu 28. marca o 17:00, kedy si zmeria sily v semifinále extraligy proti súperovi, ktorý vzíde zo štvrťfinále.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Prvá štvrtina 26:4, druhá 25:8, so Šamorínom to vyzeralo biedne najmä prvý polčas, kedy Ružomberčanky natiahli náskok aj vďaka 20-bodovej šnúre na 36:4.

+ Za Šamorín skórovali len štyri (!) hráčky, pričom Sujová dala takmer dvakrát toľko bodov (20), ako všetky tri ostatné spolu (11).

+ Priepastný je nielen dvojnásobný rozdiel v streleckej úspešnosti (54%:25%), ale aj skutočnosť, že Šamorín za celý zápas hádzal len jediný trestný hod.

VÝVOJ DUELU

14:2 po piatich minútach, 26:4 po desiatich, a dokonca 34:4 po uplynutí 15 minút. Skutočne hrozivé skóre pre dnešné súperky Ružomberka. Svoje mierne hluché miesta si však potom vybral aj úradujúci majster, ktorý napokon dostal od Šamorína 31 bodov, hoci ešte po polčase boli zverenky Alberta Diósiho zrelé na uterák a jasnú stovku. Druhý polčas nebol v podaní MBK taký extra plodný ako prvý, napriek tomu sa zrodilo očakávané víťazstvo s pripepastným rozdielom v skóre – 55 bodov. V drese Ruže sa najviac darilo Jackovecovej, autorke 20 bodov, len o dva menej zaznamenala Stašová, a 16 pridala Dudášová. Liptáčky nastrieľali osem trojok, kým ich súperky len dve.

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Odohrali sme dobrý zápas, aj keď tam bolo veľa vecí, ktoré chceme robiť inak. Som šťastný, že sme po dlhej dobe mali k dispozícii všetkých osem žien, preto som dnes nedal šancu mladým z babám z lavičky, lebo sa potrebujeme pred playoff zohrať čo najviac v kompletnej zostave. Trápi ma počet stratených lôpt, s tým nie som spokojný, rovnako ako s tým, že sme nehrali naplno do poslednej sekundy, bez ohľadu na rozdiel skóre. Zopakujem však, bol to z našej strany kvalitný výkon, stále však máme čo zlepšovať.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: “Bolo vidno, že súper bol lepší. Gratulujem rozhodcom, ako pískali. To ukazuje ich úroveň a odbornosť. Prezrádzajú sa, na akej úrovni sú. Ružomberok bol kolektívne aj individuálne lepší, my sme hrali slabo a nevydržali sme. Rozdiel v skóre je adekvátny a zaslúžený.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 86:31 (26:4, 51:12, 69:23). Jackovecová 20, Stašová 18, Dudášová 16, Mištinová 11, Fekete 7, Havranová 3, Turudićová 2 – Sujová 20, Marcová 6, Burianová 3, Zarevúcka 2. Štvrtiny: 26:4, 25:8, 18:11, 17:8. TH: 12/10 – 1/1. Trojky: 8-2. Diváci: 400. Rozhodovali: Holländer, Izák, Stopka. Úspešnosť streľby: 54,0% – 25,5%. Najviac času na palubovke (MBK): Jackovecová 30:35, Dudášová 30:04, Stašová 28:45, Moravčíková 28:26, Mištinová 24:10, Fekete 20:59.