MBK Ružomberok myslí útok na finále tohto ročníka extraligy veľmi vážne. Dôkazom tohto tvrdenia je aj angažovanie zahraničnej posily pod kôš…

“Môžem potvrdiť príchod Američanky Janae Smithovej, ktorá bude súčasťou kádra MBK Ružomberok do konca aktuálnej sezóny,” povedal manažér klubu Radoslav Popelka. Podľa jeho slov ide o 24-ročnú hráčku, vysokú 186 cm, ktorá by mala Liptáčkam pomôcť predovšetkým pod košom. “Prichádza na pozíciu power-forward, čiže štvorka.”

Smithová po univerzitnom pôsobení v USA hrávala v Izraeli, tohtoročnú súťaž začala v gréckom Panathinaikose Atény, ale kvôli finančným problémom klubu odtiaľ odišla. “Odvtedy sa pripravovala vo svojej domovskej americkej univerzite v Columbii/Missouri,” pokračoval manažér MBK. Ďalej doplnil, že hráčku angažuje klub hlavne na posilnenie tímu a jeho ambícií. “Rozhodne chceme v tejto sezóne mieriť vyššie, ako len na tretie miesto. Pred sezónou sme si nedávali konkrétne ciele, snažili sme sa pracovať najlepšie ako vieme. Postupne sa ukazoval potenciál družstva, a aj týmto krokom chceme vrátiť Ružomberku vyššie priečky extraligy, aj preto prichádza na playoff posila z USA.”

Janae Smithová bude k dispozícii trénerskému tandemu Suja-Porubčan od pondelka 27. februára. Ružomberčanky nastúpia v stredu 1. marca v Piešťanoch, a nadstavbovú časť extraligy ukončia následným duelom v Šamoríne. Potom sa už začína playoff. Najbližšie sa MBK predstaví na domácej palubovke v Koniarni už túto sobotu 25. februára, kedy si v tradičnom čase o 17:00 zmeria sily s úradujúcim majstrom Good Angels Košice.

Foto: pantagraph.com

(c) MBK Ružomberok 2017