Majster sa v Koniarni poriadne natrápil

Fantastická atmosféra bola v ružomberskej športovej hale Koniareň počas zápasu domáceho MBK s úradujúcim majstrom Good Angels Košice.

Zverenkám Juraja Suju vyšiel úvod stretnutia. Nielenže držali s Východniarkami krok, ale v závere štvrtiny strhli vedenie na svoju stranu, a tak bolo po 10. minúte 15:14 pre Ružomberok. Tuhý boj o každú loptu a každý kôš pokračoval aj naďalej. Liptáčky pred 1100 divákmi dokazovali, že majú v súčasnosti naozaj veľmi dobrú formu, a na polčasovú prestávku odchádzali len s dvojbodovým mankom na súperky (31:33).

Prvé minúty po zmene strán však vyšli lepšie Košičankám. Po troch minútach už vyhrávali o sedem bodov (43:36). Náskok majstra narástol aj na 11 bodov (50:39), no Ružomberok bojoval ďalej, dve minúty pred koncom štvrtiny bol stav 43:52. Finiš však mali lepší zverenky Petra Jankoviča a celkovo v tretej desaťminútovke prestrieľali domáce dosť výrazne – 25:14.

Celozápasová “bubnovačka” a naozaj ukážkové povzbudzovanie domáceho fanklubu Concordia 1906 dodávali stretnutiu po celý čas výnimočný náboj. Ružomberčanky, hnané výborným obecenstvom, síce siahli na dno svojich síl a bojovali až do konca, majstra rozhodne veľmi potrápili, ale napokon sa z víťazstva tešili Košice.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 62:74 (15:14, 31:33, 45:58). Campbellová 15, A. Baburová 12, Mištinová a Bartánusová po 8, A. Moravčíková 6, Lázárová a Kelčíková po 5, Kmeťová 3 – Jurčenková 16, Oblaková 13, Baughová 11, Žirková 10, Allenová 8, Bálintová 6, Kupčíková a D. Baburová po 4, Stehlíková 2. TH: 16/13 – 18/12. Trojky: 7-4. Štvrtiny: 15:14, 16:19, 14:25, 17:16. Úspešnosť streľby: 36% – 54%. Diváci: 1100.