Extraliga – Štvrťfinále: MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
14. marca 2018 18:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Ružomberok cestoval dnes do Nitry na druhý štvrťfinálový zápas s postupovým mečbalom. V úlohe jasného favorita mal pod Zoborom víťazstvom potvrdiť postup do semifinále extraligy.

Stalo sa. Zverenky Juraja Suju sa pustili do súperiek zhurta a už v prvej štvrtine si vybojovali exkluzívny náskok 31:8. Liptáčky nič nenechávali na náhodu a postupne zvyšovali bodový rozdiel, ktorý bol po polčase už 32-bodový. Do tohto času strelili domáce hráčky len 14 bodov. Vysoko vyhrali Ružombečanky aj záverečnú štvrtinu, v ktorej dovolili súperkám skórovať len 5 bodov, kým hráčky MBK dali až 22, a stanovili tak konečný výsledok na 84:31.

Ruža tak očakávane a hladko postúpila do semifinále, keďže Nitru zdolala 2:0 na zápasy. Dnes sa zároveň skončili všetky štvrťfinálové série, v ktorých postúpili Košice, Piešťany a Šamorín. Znamená to, že semifinálové zápasy sa začnú hrať o týždeň v stredu 21. marca. Ružomberok sa predstaví na palubovke Piešťan, a v sobotu 24. marca odohrá druhý semifinálový zápas v Koniarni (17:00). Táto séria sa už hrá na tri víťazné zápasy.

BKM Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok 31:84 (8:31, 14:46, 26:62) – konečný stav série 0:2, Ružomberok postúpil do semifinále. Body: Zentková 8, Feherová 7, Dubeňová, Horvátová a Babaríková po 4, Sailerová 2, Vajková 1 – Walkerová 20, Mištinová 15, Stašová a Ellenbergová po 11, Campbellová 7, Bozókiová a Jackovecová po 6, Janoščíková 5, Buttsová 2, Moravčíková 1. Štvrtiny: 8:31, 6:15, 12:16, 5:22. TH: 10/6 – 30/19. Trojky: 3-7. Diváci: 250. Úspešnosť streľby: 26% – 55%.