Začína sa playoff basketbalovej extraligy žien. Vo štvrťfinále sa do cesty hráčkam MBK Ružomberok postaví súper “cez kopec” – tím BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Prvý zápas je na programe už zajtra. Úvodný rozskok bude v ružomberskej športovej hale Koniareň v tradičnom čase o 17:00. A ako sú na svojho súpera pripravené Liptáčky? “Rešpektujeme silu Banskej Bystrice, ktorá má vo svojom kádri zaujímavé basketbalistky, no naším jednoznačným cieľom je postúpiť do semifinále už po dvoch zápasoch,” vyhlásil tréner MBK Juraj Suja. Podľa jeho slov je družstvo Ružomberka kompletné, zdravotné komplikácie netrápia žiadnu hráčku. “Áno, mali by sme nastúpiť v plnej sile. Aj s dvomi Američankami Myersovou a Smithovou,” potvrdil tréner Ruže.

Štvrťfinále extraligy sa hrá na dva víťazné zápasy. Druhý je na programe v sobotu 18. marca v Banskej Bystrici, prípadný tretí v stredu 22. marca v Ružomberku. V prípade postupu MBK a podľa papierových predpokladov by MBK mal v semifinále naraziť na Piešťanské Čajky, ktoré vo štvrťfinále narazia na UKF Nitra. “Po skončení nadstavbovej časti sme mali dostatok času venovať sa len sami sebe, aby sme sa pripravili na playoff čo najlepšie. Zajtra, v deň zápasu nás čaká ešte dopoludňajší taktický tréning,” priblížil Juraj Suja.

Štvrťfinále playoff, 1. zápas: MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica, streda 15. marca o 17:00, ŠH Koniareň. Vstupné: 2,00/1,00 eur.

(c) MBK Ružomberok 2017