Po piatich rokoch sa reprezentácia Slovenska predstaví 15.11. o 18:00 v kvalifikačnom zápase v našej športovej hale Koniareň. Vstupenky v cene 3 a 2 eurá si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1, ako aj na sekretariáte MBK v ŠH Koniareň.

Len pred vyše týždňom sa staronovým trénerom reprezentácie žien Slovenska v basketbale stal Peter Kováčik. Ten už viedol národný tím pred vyše 15 rokmi. “Trénovať reprezentáciu, zvlášť v hlavnej kategórii žien, je pre každého česť a veľká motivácia, je to najviac, čo môže tréner dosiahnuť,” reagoval Kováčik na otázku, prečo prijal ponuku viesť národný tím znovu. “Postupne chcem vytvoriť najsilnejší možný tím, zložený zo všetkých hráčok, pre ktoré bude cťou reprezentovať Slovensko. Zároveň dám priestor aj basketbalistkám, ktoré v nedávnej minulosti nedostali, alebo dostali len malú šancu vyniknúť a ukázať svoje kvality,” doplnil lodivod žien SR.

Slovenská basketbalová reprezentácia si za svoj prípravný kemp pred kvalifikačným dvojzápasom proti Bosne a Hercegovine (11.11. Sarajevo) a Islandu (15.11. Ružomberok) vybrala práve naše mesto. Od pondelka 6. novembra tak budú basketbalistky SR trénovať v ŠH Koniareň a pripravovať sa na úspešný vstup do kvalifikácie o postup na ME 2019. Ich prvý spoločný tréning bude dnes od 17:30 v športovej hale Koniareň. “Samozrejme, z dvojzápasu by som bral dve víťazstvá, no zároveň viem, že to bude nesmierne náročné. Bosna a Hercegovina má svoju nespornú kvalitu, bude hrať v domácom prostredí. Ani o Islande nemožno tvrdiť, že je to slabé družstvo, a preto bude každá výhra pre nás veľmi cenná a dôležitá,” uviedol Kováčik.

Vstupné na zápas Slovensko-Island, ktorý začína v stredu 15. novembra o 18:00 v ŠH Koniareň, stanovili organizátori na 3 a 2 eurá. Zľavnené lístky si môžu nárokovať držitelia preukazu ZŤP, mládež do 15 rokov a darcovia krvi (diamantová, zlatá a strieborná plaketa). Vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej (tel. 044/432 10 96) do utorka 14.11., alebo aj na sekretariáte MBK Ružomberok v ŠH Koniareň.

Udalosť k zápasu na sociálnej sieti Facebook: https://www.facebook.com/events/144678179504422/

Kvalifikačný zápas o postup na ME 2019 v basketbale žien: SLOVENSKO – ISLAND, streda 15.11. o 18:00, ŠH Koniareň v Ružomberku, vstupné: 3,00 / 2,00 eur (zľavnené).

(c) MBK Ružomberok 2017