Doma neboli prorokom. Toto pravidlo si museli až do posledného horkého dúška vypiť ružomberské basketbalistky. Vo finálovom turnaji Stredoeurópskej ligy žien, ktorý sa odohral v Koniarni cez víkend, obsadili štvrté miesto.

“Boli o 11 bodov lepší. Po semifinálovom zápase sme boli kvôli domácemu prostrediu a sklamaniu z prehry na tom horšie ako náš dnešný súper. Znovu sa nám nevydaril vstup do stretnutia, obidve družstvá hrali tvrdo. Som sklamaný a rozladený, je to celková frustrácia z turnaja,” povedal na tlačovej konferencii po zápase o tretie miesto Final Four CEWL (Ružomberok-Trutnov 69:80) tréner MBK Juraj Suja.

Následne blahoželal slovenskému lodivodovi Trutnova Jozefovi Rešetárovi a športovo uznal kvality tohto štvrtého tímu českej ligy. “Gratulujem im k tretiemu miestu, získali ho zaslúžene. Viac bojovali, viac chceli, hrali agresívnejšie. Víťazstvo si pritiahli na svoju stranu. Chcel by som však pogratulovať aj svojim hráčkam, pretože bojovali, snažili sa, hrali naplno do poslednej sekundy, to si treba vážiť,” doplnil Suja.

Podľa Rešetára rozhodla hlavne výšková prevaha po košom, ktorú Trutnov naplno zúžitkoval. “Zisk z doskokov v náš prospech bol dôležitý. Musím však povedať na margo domáceho kolektívu, že sa mi veľmi páčilo, keď tréner Suja dával priestor aj mladým, menej skúseným hráčkam, ktoré naskočili do rozbehnutého zápasu. Napriek tomu, že išlo o dôležitý zápas o 3. miesto v Stredoeurópskej lige.”

Ružomberčanky napokon prehrali s Trutnovom v zápase o bronz o 11 bodov. Hoci ešte prvú štvrtinu, napriek zlému vstupu do stretnutia, držali so súperom krok, druhú desaťminútovku nezvládli a v divokej bodovej prestrelke počas poslednej štvrtiny ťahali tiež za kratší koniec.

Titul vo Final Four CEWL 2016 si vybojovali basketbalistky rumunského družstva C.S.U. Alba Iulia, ktoré si vo finálovom zápase presvedčivo poradilo s premožiteľkami Ružomberka – Flying Foxes SVS Post Schwechat 71:55. Hlavnú zásluhu na úspechu Alba Iulie majú Dyerová (24 b) a Hadzovićová (22), za Rakúšanky dala najviac bodov Perostiyskaová (18).

Basketbalistky Ruže čakajú v tomto týždni dva zápasy domácej extraligy. Najprv sa predstavia na palubovke úradujúcich majsteriek Good Angels Košice. Zápas sa odohrá v utorok 15. marca. Už o tri dni neskôr nastúpia v Koniarni v poslednom domácom stretnutí základnej časti. Ich súperom bude netradične v piatok 18. marca o 17:00 družstvo ŠKP 08 Banská Bystrica.

MBK Ružomberok – BK Kara Trutnov 69:80 (19:19, 30:37, 43:49). Bodovali – MBK: Kmeťová 13, D. Baburová 10, Sujová 9, A. Moravčíková, Lázárová a Tetemondová po 8, A. Baburová a Kelčíková po 6, Kováčiková 1. Kara: Russelová 19, Uhrová 16, Vondráčková 14, Cadyová 9, Miloševová 7, Nagyová a Pazderová po 6, Fallová 3. Štvrtiny: 19:19, 11:18, 13:12, 26:31. TH: 18/14 – 39/28. Trojky: 7-4. Diváci: 1000. Úspešnosť streľby: 37% – 41%.

(c) MBK Ružomberok 2016