Bola najlepšou strelkyňou Ružomberka v treťom semifinálovom zápase. Ako vždy, počas zápasu nechala na palubovke všetko, a napriek prehre potvrdila, že je jednou z najlepších basketbalistiek na Slovensku. Kapitánka MBK Zuzana Lázárová…

Tréner Piešťan Martin Pospíšil uštedril novinárom po zápase proti Ružomberku (42:30) uplynulú sobotu kontroverznú poznámku. Povedal, že MBK skúšal rôzne zbrane a taktiky, a že zákroky, ktoré boli na palubovke, nemajú s basketbalom nič spoločné. O reakciu sme poprosili našu kapitánku Zuzanu Lázárovú: “Nemyslím si to. Skôr sa domnievam, že pán Pospíšil by sa mal pozrieť na svoje družstvo, ako často nešportovo reagovali na tvrdú hru. My sme bojovali z posledných síl, ale nikdy nie s úmyslom nešportových zákrokov. Tréner Piešťan nemá podľa mňa právo povedať na margo tejto témy jediné slovo. Je to ako v známom porekadle – zlodej kričí: chyťte zlodeja…”

Základnou príčinou prehry Ružomberka v treťom semifinálovom stretnutí proti Čajkám (ktoré vyhrali sériu 3:0), bol podľa kapitánky Ruže fakt, že jej tím dal len 30 bodov. “Bránili sme síce perfektne, z našej strany to bol v obrane najlepší výkon v playoff. To nás však neposunulo ďalej, netrafili sme takmer nič. Úspešnosťou streľby na úrovni 16% sa nedajú vyhrávať zápasy, bola to práve streľba, ktorá nás položila.”

Ružomberčanky sa musia rýchlo otriasť a pozerať sa dopredu. V stredu 20. apríla odohrajú na domácej palubovke v Koniarni prvý duel série o 3. miesto proti ŠBK Šamorín. Budú teda bronzové medaily zdobiť vitrínu MBK tak, ako vlani? “Verím, že určite áno. Bronz je totiž našou povinnosťou. Nebude to síce jednoduché, ale urobíme všetko preto, aby sa to podarilo. Nielen pre nás ako družstvo, ale aj pre našich skvelých fanúšikov,” hovorí s odhodlaním Lázárová.

Podľa jej slov má nielen ona, ale aj ostatné hráčky, dostatok energie na úspešné zvládnutie ďalšej série. O únave teda nemôže byť ani reči. “Našou výhodou oproti Šamorínu je lepší tréning, vysoké tempo a dobrá obrana, rýchlosť. Naopak, nevýhodou môže byť podkošový priestor, kde má ŠBK nielen Vyňuchalovú, ale aj iné hráčky,” prognózuje kapitánka MBK.

Na záver Zuzana povedala niekoľko slov na adresu fanúšikov Ružomberka, z ktorých mnohí merali v sobotu cestu do Piešťan, aby podporili Liptáčky v Diplomat Aréne proti Piešťanom. “Hovorím za celé družstvo, veľmi si vážime, že naši priaznivci prišli aj tam. Snažili sa, robili počas celého zápasu maximum, verili nám. Veľmi pekne im ďakujeme a prosím ich, ako aj všetkých fanúšikov v Ružomberku a okolí, aby nás prišli podporiť už v nedeľu na prvý zápas série o 3. miesto. Ich pomoc a podporu budeme veľmi potrebovať,” zakončila náš rozhovor Zuzana Lázárová.

Keďže šamorínsky klub nepotvrdil pôvodne avizovaný termín prvého zápasu o bronz (ktorý bol stanovený na nedeľu 17. apríla), úvodné stretnutie série o 3. miesto v Ružomberku sa odohrá až v stredu 20. apríla o 17:00 (Koniareň).

(c) MBK Ružomberok 2016