Dve prvenstvá si pripisuje nová hráčka, s ktorou sa MBK Ružomberok dohodol na spolupráci počas nastávajúcej sezóny 2016/2017.

Do kádra Juraja Suju prichádza Kanaďanka, ktorá bude po dlhšej dobe prvou zahraničnou hráčkou v MBK Ružomberok. Taijah Campbell posilní družstvo žien na najcitlivejšom poste, ktorý bol v uplynulej sezóne prakticky neobsadený. Za Liptáčky bude hrávať pomerne skúsená pivotka, ktorá disponuje nielen zaujímavou výškou (191 cm), ale aj pozoruhodnými štatistikami.

Naposledy pôsobila v americkom univerzitnom tíme Virginia Tech University v prestížnej súťaži NCAA. Priemerne odohrala v zápase viac ako 24 minút, zaznamenala takmer päť bodov na zápas. “Sme radi, že môžeme našim priaznivcom predstaviť ďalšiu novú hráčku pre nasledujúcu sezónu,” povedal manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Podľa jeho slov ide o hráčku, ktorej hlavnou úlohou je tvrdá práca v našom, ale aj súperovom podkošovom priestore. “Očakávame, že splnením si tejto úlohy dokáže pozdvihnúť hru celého tímu na vyššiu úroveň.”

Taijah Campbell sa narodila 2. februára 1994. Je vysoká 191 cm, pochádza z Kanady. Jej doposiaľ posledným klubom bola Virginia Tech University v súťaži NCAA. Do Ružomberka prichádza na jednu sezónu.

(c) MBK Ružomberok 2016, foto: youtube.com