700 divákov videlo demontáž Slovana

Bratislavský Slovan bol ďalším súperom ružomberských basketbalistiek v domácej extralige. Do Koniarne znovu zavítala slušná návšteva 700 divákov.

Začiatok zápasu bol z domácej strany len priemerný, čo využili hráčky súpera na (ako sa napokon ukázalo) jediné vedenie v zápase – 4:3 a 7:5. Potom už však prevzali iniciatívu do svojich rúk zverenky Juraja Suju, a ešte v prvej štvrtine Bratislavčanky prestrieľali o desať bodov 25:15.

Druhá štvrtina bola v podaní Ružomberčaniek ešte výraznejšia. Žabky zapli na plné obrátky a odskočili Slovanu najprv na rozdiel 20 bodov (v 13. minúte – 35:15), a v závere polčasu bol dokonca rozdiel 30-bodový (49:19). Svoju dominanciu teda vyjadrili nielen jasnou prevahou na palubovke, ale aj na svetelnej tabuli, kde bol stav pred prestávkou 53:23.

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava

Zmenu v obraze hry nepriniesla ani tretia štvrtina. Ružombečanky síce mierne poľavili, pred nimi bola totiž premiéra v Stredoeurópskej lige s VŠ Praha (28.10. o 17:00 v Koniarni), no bodový rozdiel si napriek tomu bez najmenších problémov ustrážili, do poslednej časti hry vstupovali za skóre 70:31.

Počas ukážkového povzbudzovania domáceho fanklubu, ktorý podporoval hráčky MBK celý duel, začala záverečná štvrtina. Výkon a akcie Liptáčok v tejto fáze už boli z kategórie exhibičných. Na 50 bodov narástol rozdiel v skóre tri a pol minúty pred záverečnou sirénou (85:35). Podľa očakávaní sa po ďalšom výbornom stretnutí v podaní Ružomberka zrodil jednoznačný konečný výsledok 95:44.

Strelecky sa spomedzi zvereniek Juraja Suju darilo najviac Kmeťovej a A. Baburovej, ktoré zaznamenali po 19 bodov. Zhodne po 15 bodov dali v zápase Moravčíková a Sujová. Priepastný bol rozdiel nielen v skóre, ale aj v úspešnosti streľby. Ružomberok dosiahol výborné číslo 54%, kým jeho súper premenil len 38% streleckých pokusov.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 95:44 (25:15, 53:23, 70:31). Bodovali – MBK: A. Baburová a Kmeťová po 19, Moravčíková a Sujová po 15, Lázárová 11, D. Baburová 10, Kelčíková 6. Slovan: Zarevúcka 11, Slezáriková 9, Turzáková 5, Lavríková, Vargová a Mlynarovičová po 4, Ošťadálová 3, Marcová a Dulová po 2. Štvrtiny: 25:15, 28:8, 17:8, 25:13. Trojky: 6-3. Úspešnosť streľby: 54% – 38%. Diváci: 700.