Miroslav Futo novým riaditeľom klubu

Na základe výberového konania, ktoré vyhlásil primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň ešte začiatkom tohto roka, sa stal novým riaditeľom MBK Ružomberok 44-ročný Miroslav Futo. Ide o bývalého mládežníckeho reprezentanta, ale aj hráča viacerých extraligových klubov. Vo funkcii od 1. júna vystrieda Radoslava Popelku, ktorý viedol basketbalový Ružomberok približne osem rokov. Novému riaditeľovi MBK sme položili niekoľko otázok.

Prečo ste sa rozhodli prihlásiť do výberového konania na post riaditeľa MBK Ružomberok?
“Keďže som sa celý život venoval basketbalu – či už ako hráč viacerých extraligových klubov, tréner od prípravky až po asistenta v extralige mužov a v neposlednom rade aj v manažérskych pozíciach – keď sa  objavila možnosť kariérne sa posunúť a v takom klube, akým MBK Ružomberok je, neváhal som. Aj na základe 1,5-ročného pôsobenia na pozícií trénera v štruktúrach MBK viem, že môžem klubu pomôcť, preto som sa prihlásil do výberového konania.”
Určite máte cieľ a víziu, kam by mal pod vašim vedením smerovať ružomberský klub. Čo by sa dalo stihnúť čoskoro, a čo v dlhšom časovom horizonte?
“Hlavnou víziou v MBK je z pozície riaditeľa dať klubu to, čo si zaslúži. Hlavne po spoločenskej stránke, ale aj marketingovo-ekonomickej, kde si myslím že Ružomberok aktuálne zaostáva. Vytvoriť silnú komunitu, v ktorej spoločne hráčky, tréneri, funkcionári, partneri, fanúšikovia a obyvatelia Ružomberka budú ťahať za jeden koniec povrazu a urobia tak všetko preto, aby bol Ružomberok opäť nedobytnou baštou ženského a dievčenského basketbalu.”
Ako bude z vášho pohľadu vyzerať MBK Ružomberok povedzme o rok?
“Verím, že sa nám podarí v prvom roku naštartovať marketing klubu, ktorý bude založený hlavne na interakcii s fanúšikmi a obyvateľmi mesta. Rovnako verím, že sa nám podarí stabilizovať financovanie klubu po nedávnom turbulentnom období, a podarí sa nám prilákať nových potenciálnych sponzorov. So stabilizáciou príde aj personálne posilnenie, či už na trénerskych pozíciach v mládeži, kde chceme vybudovať dominantnú dievčenskú akadémiu na Slovensku, ale aj posilnenie mladého kádra žien, aby sme v horizonte dvoch rokov opäť bojovali o najvyššiu pozíciu v súťaži.”
(c) MBK Ružomberok 2024