Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú úvodné dve stretnutia v rámci Stredoeurópskej ligy.
Tento týždeň štartuje Stredoeurópska liga (CEWL) a jej súčasťou bude znova aj MBK Ružomberok.
Táto súťaž sa na basketbalovú mapu vrátila v minulej sezóne po päťročnej prestávke. Naposledy sa jej zúčastnilo osem klubov zo štyroch krajín, pričom z celkového triumfu sa tešili Piešťanské Čajky.
Liptáčkam sa podarilo v silnej konkurencii postúpiť na záverečný turnaj, na ktorom obsadili konečné 4. miesto.
Dva zápasy v rozpätí dvoch dní
V tohtoročnej edícii CEWL sa predstaví sedem klubov zo štyroch krajín − SBŠ Ostrava, Sokol Hradec Králové, Kara Trutnov (všetky ČR), MBK Ružomberok a Slávia ŠKP Banská Bystrica (obe SR), SKK Polonia Varšava (Poľ.) a BC Frankivsk-Prykarpattya (Ukr.).
CEWL štartuje už tento týždeň dvomi súbežne prebiehajúcimi turnajmi, pričom celkovo sa uskutoční až šesť turnajov. Zverenkyne Juraja Suju sa v termíne 24. – 25. októbra (piatok – sobota) predstavia vo Varšave, kde si zmerajú sily s domácim družstvom a so Sláviou Banská Bystrica.
SKK Polonia Varšava je účastníkom najvyššej poľskej súťaže, v ktorej momentálne figuruje na 9. mieste. Banskobystrická Slávia je aktuálnym slovenským vicemajstrom, pričom v tejto sezóne ešte neokúsila pocit prehry.
Jeden turnaj hostí aj Koniareň
Liptáčky otvoria poľský turnaj súbojom proti domácej Varšave. Duel sa uskutoční v piatok 24. októbra o 19:00 h. Na druhý deň (sobota 25. október o 16:00 h) vyzvú v derby Sláviu Banská Bystrica.
Ako už bolo spomenuté, v CEWL je celkovo na programe až šesť turnajov, pričom jeden z nich sa uskutoční aj v Ružomberku, v termíne od 17. − 18. januára 2026. Po skončení základnej časti postúpia štyri najlepšie družstvá na Final Four, na ktorom spoznáme víťaza CEWL.
Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Tešíme sa na konfrontáciu so silnými súpermi. Domáci tím hrá kvalitnú poľskú ligu, majú dobré zahraničné hráčky, ale aj šikovné domáce dievčatá. Čaká nás tak dobrý súper. Na druhý deň hráme s Banskou Bystricou. Každý zápas s tímom tejto kvality je dobrý. Tešíme sa, že si môžeme zahrať s nimi na neutrálnej pôde a za neutrálnych okolností. Budeme v miernej nevýhode, lebo budeme mať v nohách druhý zápas narozdiel od súpera, pre ktorého pôjde o prvý duel. Veľmi by sme chceli počas víkendu vyhrať nejaký súboj, aby sme sa naučili vyhrávať ťažké stretnutia, lebo zatiaľ sme odohrali iba jeden takýto duel v sezóne, ktorý sme nezvládli. Potrebujeme získať sebavedomie, že dokážeme zvládnuť aj takýto zápas.“
Program MBK Ružomberok na prvom turnaji Stredoeurópskej ligy (CEWL):
- piatok 24. október o 19:00 h: SKK Polonia Varšava – MBK Ružomberok (Varšava)
- sobota 25. október o 16:00 h: Slávia ŠKP Banská Bystrica – MBK Ružomberok (Varšava)
⁕ článok bol publikovaný so súhlasom RK Magazínu na základe mediálneho partnerstva
Foto – FB/MBK Ružomberok





