Znovu proti Čajkám. Bez Janoščíkovej. So Stašovou?

Ružomberské basketbalistky čaká po týždni ďalšie meranie síl s Piešťanskými Čajkami. Tentokrát nie v pohári, ale v extralige, ktorá sa prehupla do nadstavbovej časti. A znovu sa odohrá v Diplomat aréne, domovskom stánku nášho súpera.

Uplynulý víkend bol v kúpeľnom meste pri Váhu finálový turnaj Slovenského pohára. Púť Liptáčok sa skončila v semifinále, kde si neporadili práve s družstvom Martina Pospíšila, ktorému podľahli o šesť bodov 66:72. „Áno, boli sme po zápase sklamaní, ale uvedomujeme si tiež, že po 5 týždňoch to bol pre nás vlastne prvý skutočne vážny zápas. Nesieme si z neho aj kopec pozitív. Pre účasť vo finále sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, ale nezvládli sme kľúčové momenty,“ komentoval duel s Čajkami ružomberský tréner Juraj Suja.

Podľa jeho slov nové americké posily Walkerová a Ellenbergová, ktorým sa podarilo Piešťanom dať spolu 47 bodov, naplnili očakávania realizačného tímu MBK. „Verím, že takúto výkonnosť dokážu aj v ďalších zápasoch. Samozrejme, ešte potrebujú trochu času, musia sa viac zoznámiť s naším obranným konceptom a spoznať spoluhráčky. Ale, obidve sú veľmi rozumné, učenlivé a zatiaľ to vyzerá, že zapadli výborne,“ pokračoval prvý muž našej lavičky, ktorému po novom pomáha okrem Michala Porubčana aj ďalší asistent a skúsený basketbalový odborník Anton Panis.

Na dlhší čas, približne do polovice februára, bude Ružomberku chýbať Beáta Janoščíková, ktorá má zranený malíček. Známa je aj absencia Bartánusovej, ktorá si už túto sezónu nezahrá. Na druhej strane sú dlhodobé maródky Stašová a Kelčíková, ktoré by chceli už čoskoro mieriť opačným smerom – späť na palubovky. „Skôr sa tam vráti Stašová, ktorú už pustíme do plného tréningu s družstvom, aj v kontaktných situáciách. Uvidíme, ako jej to pôjde, a kedy príde správny čas nasadiť ju v zápase. Veľmi jej prajem, aby ju už odchádzali zranenia a dostala sa do hry v našom drese,“ upresnil Juraj Suja.

(c) MBK Ružomberok 2018