Zázračné víťazstvo, ktoré však netreba preceňovať

Prvý ostrý súboj medzi úradujúcimi majstrom a vicemajstrom slovenskej extraligy sa odohral hneď v druhom kole nového ročníka. Zverenky Juraja Suju zavítali na palubovku Diplomat arény do kúpeľných Piešťan.

Ružomberok začal lepšie a prvú štvrtinu vyhral o šesť bodov. Druhú desaťminútovku však Piešťany lepšie držali krok s MBK, a tak sa skončila nerozhodne 18:18, a po polčase Ruža viedla o šesť bodov. Paradoxom je, že tretia aj záverečná štvrtina sa skončila rovnako 16:18, a úradujúci slovenský šampión si tak po výhre o 10 bodov odniesol z Piešťan možno trošku prekvapujúcu, ale zaslúženú odmenu v podobe plného bodového zisku.

ZAUJÍMAVOSŤ: Oba tímy využili v zápase len minimum hráčok. Piešťany dali šancu zahrať si 8 basketbalistkám, ale Kraislová odohrala len 96 sekúnd, Ružomberok poslal na palubovku len sedem hráčok. Možno to odôvodniť tým, že obidve družstva chceli maximum priestoru venovať basketbalistkám s maximálnymi skúsenosťami, cieľ bol totiž jasný – vyhrať tento zápas…

POVEDAL PO ZÁPASE: Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo uspieť na palubovke v Piešťanoch. Je to pre naše družstvo momentálne veľké víťazstvo. Verím, že sa aj nové dievčatá presvedčili, že to, čo denne robíme, má zmysel a spoločne sa môžme zlepšovať. Sme na začiatku. Myslím si, že sme veľa ľudí prekvapili, no netreba však toto víťazstvo preceňovať. Piesťany totiž mali nejaké absencie a nabudúce to bude úplne iný a nový zápas. Chcem pochváliť svoje dievčatá hlavne za nasadenie a výborne zvládnuté taktické veci v útoku. V obrane sme veľmi chceli, no urobili sme ešte mnoho základných chýb, ktorých bude čoraz menej.”

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 65:75 (15:21, 33:39, 49:57). T. Páleníková 22, Hamilton-Carterová 11, Tadićová 10 – Enabosiová 24, Praženicová 19, Živaljevićová 11, Stašová 9, Turudićová 6, Williamsová 4, Havranová 2. Štvrtiny: 15:21, 18:18, 16:18, 16:18. TH: 21/19 – 20/14. Trojky: 6-3. Bez divákov. Úspešnosť streľby: 33% – 49%.