Zápas dvoch rozdielnych polčasov so šťastným koncom pre Ružomberok

Diplomat aréna sa nezaplnila podľa očakávania, ale aj 300 divákov, ktorí merali cestu na zápas Piešťany-Ružomberok, videlo dramatický záver šlágra slovenskej extraligy.

Úvod bol vyrovnaný, prvú štvrtinu tesne o dva body vyhral Ružomberok. Najväčšia bodová smršť Sujovej družiny prišla vzápätí. Do polčasu strelili Liptáčky svojim súperkám až 23 bodov, kým Čajky dali len štyri. Veľká prestávka sa tak niesla v duchu víťazstva MBK o 21 bodov.

Do druhej polovice zápasu však nastúpili celkom iné Piešťany, aj Ružomberok. Domáce postupne sťahovali náskok Ružomberka, tretiu štvrtinu vyhrali 21:6, a boli odhodlané dokonať obrat a zvíťaziť. V dramatickom závere sa im to napokon nepodarilo, o výhre Ruže rozhodla za vyrovnaného stavu 57:57 Oľga Jackovecová, ktorá 23 sekúnd pred koncom zápasu strelila víťazný kôš.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 57:59 (12:14, 16:37, 37:43). Lubinová 20, Jakubcová 15, Thompsonová 14, Matejčíková 6, Hašková 2 – Jefferyová 18, Ellenbergová 15, Šiksniutéová 12, Jackovecová 8, Mištinová 6. Štvrtiny: 12:14, 4:23, 21:6, 20:16. Trojky: 1-5. TH: 20/12 – 5/4. Diváci: 300. Úspešnosť streľby: 39% – 37%.