Zajtra príde slovinský majster, v sobotu Nitra (netradične o 18:00)

Určite by ste mali prísť v stredu do Koniarne. Okrem atraktívneho zápasu Európskeho pohára FIBA medzi MBK Ružomberok a ŽKK Cinkarna Celje vás totiž čaká zadarmo aj celkom nové číslo Bulletinu MBK.

Najtesnejšia prehra (70:71 v Nymburku) a cenné víťazstvo nad veľkým favoritom (65:58 proti Szekszárdu). Taká je doterajšia bilancia našich žabiek v skupinovej časti Európskeho pohára FIBA. Nakloniť misky váh na jednu či druhú stranu môžu Ružomberčanky už zajtra. V stredu 7. novembra od 17:00 privítajú v Koniarni slovinského majstra ŽKK Cinkarna Celje. Družstvo z tohto 48-tisícového mesta vstupuje do pohárovej Európy po dlhšom čase, a určite bude chcieť v našej hale uspieť. Proti však bude sebavedomý tím Liptáčok, ktoré minulý týždeň zdolali favorita našej skupiny, maďarský Szekszárd.

„Bol to nádherný basketbalový večer, ktorému absolútne nič nechýbalo. Je to už ale minulosť a teraz robíme na tom, aby sme podobné emócie mohli prežiť už v stredu. Preto verím, že do Koniarne si nájde cestu ešte viac divákov. Robíme to pre nich a bez nich to nie ono,“ pozýva divákov na atraktívny zápas tréner MBK Juraj Suja. Chýbať mu budú Janoščíková a Kelčíková, ktoré by sa však mohli na palubovkách objaviť už v najbližších týždňoch, otázny je štart Ivančákovej, ktorá si uplynulý víkend v Košiciach privodila menšie zranenie členka.

Po európskom stretnutí musí Ruža rýchlo „prepnúť“ na domácu ligu. Už v sobotu 10. novembra, netradične o 18:00, ju čaká zápas proti BKM Junior UKF Nitra. Tímu, ktorý doposiaľ príjemne prekvapuje, a má na svojom konte 3 víťazstvá a 3 prehry. Zápas sa začína o 18:00, pretože pôvodne mali byť o 17:00 futbal (MFK-Dunajská Streda), ako aj basketbal. Na základe dohody obidvoch klubov bude futbal o 15:00 a duel s Nitrou začne o 18:00, čiže, diváci stihnú obidva zápasy.

Ak prídete v stredu 7. novembra do Koniarne na zápas s Celje, budete si môcť bezplatne zobrať a prečítať aj nové číslo klubového Bulletinu MBK, ktorý obsahuje 16 strán zaujímavých a aktuálnych informácií.

Tento týždeň v Koniarni: MBK Ružomberok  – ŽKK Cinkarna Celje (Slovinsko) – streda 7.11. o 17:00, MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra – sobota 10.11. o 18:00.

(c) MBK Ružomberok 2018