Začína sezóna, MBK cestuje do Bratislavy (+rozpis zápasov)

Po úspešnej príprave nasleduje štart nového ročníka. Ružomberok bude, podobne ako vlani, účinkovať v slovenskej extralige, ako aj v Európskom pohári FIBA. Prvý zápas odohrajú Liptáčky už zajtra.

Ich súperom bude BK Slovan Bratislava. Ružomberčanky budú cestovať do hlavného mesta s jednoznačným cieľom poraziť súpera, proti ktorému sú papierovým favoritom. Prvý domáci zápas v Koniarni odohrá MBK v sobotu 13. októbra, kedy v tradičnom čase od 17:00 privíta Poprad. Dovtedy ešte Ruža odohrá stretnutia v Banskej Bystrici a Šamoríne. Ťažký žreb majú zverenky Juraja Suju od 1. do 10. novembra, kedy počas 10 dní odohrajú 4 zápasy, z toho dva domáce duely Európskeho pohára FIBA. Zaujímavý bude aj koniec roka, 15. decembra privítame v Koniarni Piešťany, a o štyri dni neskôr Košice.

Zo zdravotného hľadiska nemôže trénerská dvojica Suja-Porubčan počítať od začiatku s Janoščíkovou, ktorá má natiahnutý bočný väz v kolene, a jej regenerácia si vyžiada približne mesačnú pauzu. Do prvého zápasu EP FIBA (25.10.) by však mala byť tímu k dispozícii. O stave Lucie Kelčíkovej hovorí tréner Juraj Suja: „Podrobila sa jednoduchému operačnému zákroku, dúfam, že o niekoľko týždňov budeme môcť s ňou počítať už aj na zápasoch.“

Aj z marketingového hľadiska pripravuje MBK Ružomberok pre fanúšikov viacero zaujímavých produktov. Okrem tradičného Bulletinu, ktorého prvé číslo v novej sezóne vyjde na domácom zápase s Popradom 13.10., to bude predaj viacerých verzií plagátov družstva, ku ktorým dostanú fanúšikovia samolepky MBK zadarmo. Pripravujeme aj tlač podpisových kartičiek hráčok, ako aj fanúšikovský eshop, kde si záujemcovia budú môcť pohodlne objednať akýkoľvek klubový suvenír MBK Ružomberok.

Rozpis zápasov MBK Ružomberok do konca roku 2018 (tučne vyznačené stretnutia sú duelmi EP FIBA): 27.9. Slovan Bratislava – MBK Ružomberok, 6.10. Banská Bystrica – Ružomberok, 10.10. Šamorín – Ružomberok, 13.10. Ružomberok – Poprad, 20.10. Piešťanské Čajky – Ružomberok, 25.10. Nymburk – Ružomberok, 27.10. Ružomberok – Šamorín, 1.11. Ružomberok – Lillé/Szekszárd, 3.11. Košice – Ružomberok, 7.11. Ružomberok – Celje, 10.11. Ružomberok – Nitra, 24.11. Ružomberok – Bratislava, 28.11. Ružomberok – Nymburk, 1.12. Ružomberok – Banská Bystrica, 5.12. Lille/Szeksárd – Ružomberok, 8.12. Poprad – Ružomberok, 13.12. Celje – Ružomberok, 15.12. Ružomberok – Piešťanské Čajky, 19.12. Ružomberok – Košice.

(c) MBK Ružomberok 2018