Z rodiacej sa drámy napokon triumf o 20 bodov

Trénerom domácich je Juraj Suja, zápas súpera Ruže v tomto zápase – ŠBK Šamorín – viedla z pozície asistentky jeho manželka Timea.

Mal to byť jasný zápas v prospech Ružomberka. Ale, nebol. Ako hovoril po zápase tréner MBK Juraj Suja, “nie sú dobré tréningy, nie je dobrý zápas”.

3 ZAUJÍMAVOSTI STRETNUTIA

+ Smoliarka Radka Stašová sa zranila v druhom domácom zápase po sebe. V dueli s Piešťanmi to bol problém s nosom, dnes obočie. Krv a vynútený lekársky zákrok klubového špecialistu Michala Slašťana ml. boli nevyhnutné.

+ Na lavičke domácich stál počas stretnutia Juraj Suja, Šamorín viedla z pozície asistentky tímu jeho manželka Timea. A išlo jej to viac než dobre, v tretej štvrtine zdramatizovali zápas a takmer vyrovnali skóre.

+ Ružomberok odohrali duel s deviatimi basketbalistkami. Hráčok Ruže je stále extrémne málo a na majstra Slovenska sa MBK borí so značnými problémami s obsadením tímu nielen v zápasoch, ale aj počas tréningov.

VÝVOJ ZÁPASU

Mala to byť malina, ale bol to ťažký oriešok. Hlavne v tretej štvrtine, kedy sa Šamorín dotiahol na rozdiel troch bodov (40:43 v 28. minúte). V tejto fáze sa Ruži vôbec nedarilo, Šamorín, naopak, doťahoval skóre a siahal na senzáciu. Tá však neprišla. Predovšetkým preto, že potom, hlavne v záverečnej desaťminútovke Ruža svojho súpera uragánom doslova prestrieľala. Štvrtinu vyhrala 23:8 a celý zápas o 20 bodov 72:52. Aj keď MBK nepodal príliš okulahodiaci výkon, svoju úlohu si splnil a súpera z južného Slovenska porazil adekvátnym rozdielom. Adekvátnym postaveniu v tabuľke.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Nepáčil sa mi zápas, a nepáčil sa mi ani náš výkon. Výhra o 20 bodov proti Šamorínu, v situácii, v ktorej sme, je dobrá. To treba povedať, Šamorín sa zlepšuje, v Košiciach hral predĺženie, aj dnes hrali dobre, a treba im za to poďakovať. Prišli agesívne a bojovne naladení. Konečne sme mali kvalitný zápas v lige po takmer mesiaci, od Piešťan. Bolo to ako na hojdačke. Veľmi som túžil mať dnes pokojnejší zápas, ale, nedalo sa to. Bolo tam mnoho chýb na obidvoch póloch ihriska. Asi som moc náročný.”

Timea Sujová, asistentka trénera Šamorína: “Začali sme dobre, aj polčas bol len o 14 bodov. Potom sme sa nazložili, skôr naopak, zapli sme na vyššie obrátky. Bránili sme kolektívne, ako sme chceli. Bohužiaľ, výsledok je jasný, o 20 bodov. Mali sme však veľký rozdiel medzi lavičkou a prvou líniou, a tam sa rozhodlo. Nedá sa hrať proti takémuto súperovi 40 minút v rovnakom tempe, a tam sa to zlomilo.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 72:52 (18:12, 38:24, 49:44). Praženicová 16, Živaljevićová 15, Williamsová 9, Stašová a Enabosiová po 8, Havranová a Turudićová po 6, Rusiňáková 4 – Sujová 14, Marcová a Oštadálová po 9, Vaiglová 6, Horvátová 5, Šeligová 4, Lelkesová 3, Bábiková 2. Štvrtiny: 18:12, 20:12, 11:20, 23:8. TH: 20/15 – 11/5. Trojky: 5-5. Bez divákov. Rozhodovali: Bartoš, Obertová, Izák. Úspešnosť streľby: 46% – 32%. Najviac času na palubovke (MBK): Praženicová 34:18, Williamsová 28:45, Stašová 27:39, Turudićová 25:49, Enabosiová 23:45, Živaljevićová 21:50.