Z Košíc odchádzame po prehre o 20 bodov

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

V domácej extralige sa začala nadstavbová časť. V jej prvom kole narazili zverenky Juraja Suju v metropole východu na majstrovské Good Angels Košice.

Celkom sľubnú len päťbodovú stratu mali Liptáčky na domáce hráčky po prvej štvrtine. Druhá desaťminútovka im dokonca vyšla ešte lepšie, keďže ju o bod vyhrali, a tak po polčase prehrávali s majstrom len o štyri body. Rozhodujúce chvíle sa však na palubovke odohrávali po zmene strán. Kým sa Ružomberok neúspešne snažil otočiť výsledok či aspoň držať krok so súperkami, Košiciam sa darilo a po 30. minúte už vyhrávali o 16 bodov 54:38, a o víťazstve zvereniek Petra Jankoviča už prakticky nebolo pochýb. Záverečná štvrtina zmenu nepriniesla, keďže Ružomberčanky v nej strelili len sedem bodov a inkasovali jedenásť. Konečný rezultát a prehra o 20 bodov je zrejme objektívnym vyjadrením diania na palubovke.

Z kádra Liptáčok sa bodovo najviac darilo Lázárovej, autorke 13 bodov, 11 pridala Mištinová. Vôbec sa nedarilo Alici Moravčíkovej (0 bodov), Bartánusovej (1) ani kapitánke Eve Kmeťovej, ktorá síce zaznamenala 5 bodov, ale rovnako aj 5 faulov.

Hráčky MBK Ružomberok sa najbližšie predstavia v sobotu 18. februára doma v Koniarni proti Piešťanským Čajkám, v stredu 22. februára privítajú Šamorín a domácu nadstavbovú časť zakončia duelom proti Good Angels Košice v Koniarni v sobotu 25. februára. Všetky zápasy majú začiatok o 17:00. Následne ich ešte budú čakať súboje v Piešťanoch a Šamoríne.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 65:45 (19:14, 34:30, 54:38). Oblaková 13, D. Baburová 10, Allenová 9, Jurčenková 8, Stehlíková 7 – Lázárová 13, Mištinová 11, A. Baburová 6, Campbellová a Kmeťová 5, Kelčíková 4. Štvrtiny: 19:14, 15:16, 20:8, 11:7. TH: 18/14 – 14/8. Trojky: 5-3. Úspešnosť streľby: 42% – 33%.