Vybavené za polčas. Ruža jasne ovládla šláger proti Čajkám

Najbližšie cestujú zverenky Juraja Suju do bieloruského Minska na zápas Európskeho pohára FIBA. Potom sa predstavia pod Urpínom, a najbližšie doma až 6. novembra proti ruskému Krasnojarsku.

Bol to najsledovanejší zápas extraligy. Ružomberok proti Piešťanom. Kto ho zvládol lepšie, to je jasné už podľa výsledku a štatistík. Ako to videli tréneri? Ktoré momenty rozhodli? Bolo to naozaj také jednoduché pre MBK, ako to vyzeralo z hľadiska? Aj toto sa dozviete z nášho príspevku.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Bývalá hráčka Piešťanských Čajok, momentálne v službách MBK NIkola Dudášová, zaznamenala v zápase 11 bodov, z toho 3 trojky.

+ Fantastická bilancia Ružomberka – do polčasu úspešnosť streľby nad 50%, skóre 40:18.

+ Ružomberku chýbala krátkodobo zranená Stašová, dlhodobo Kelčíková, do hry nezasiahli mládežníčky Škvareková či Mesíková.

VÝVOJ ZÁPASU

Ružomberok od začiatku diktoval tempo. Piešťany nestíhali, Ruži padali trojky, v podaní Mištinovej a Dudášovej. Po prvej štvrtine bolo 22:11, potom do polčase 40:18. Zápas bol prakticky rozhodnutý, odvážna, nebojácna, kompaktná a efektívna domáca réžia si išla svoje. Čajky nevedeli adekvátne zareagovať, po polčase sa už u MBK prejavila trénerom Sujom avizovaná únava z náročného programu a ťažkých zápasov. Napriek tomu si MBK víťazstvo pohodlne postrážil, a šláger kola jasne ovládol.

HLASY TRÉNEROV

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som rád, že sme dnešné víťazstvo vybavili už v prvom polčase, pretože potom nám dochádzali sily po ťažkom stretnutí v stredu. Intenzívne sme hrali prvých 20 minút, potom nám odišla streľba. Naše percento úspešnosti išlo rapídne dolu. Dostavila sa únava, avšak, duel som zvádli veľkou energiou, disciplínou.”

Richard Kucsa, tréner Piešťan: “V prvom rade gratulujem Ružomberku, myslím si, že mal veľmi pohodový zápas, ktorý zlomil hneď na začiatku. V prvom polčase nám domáce nedali šancu, a potom sa stretnutie už len dohrávalo. Je nám ťažko hrať bez rozohrávačky, mentálne vôbec nie sme v pohode. Máme viacero zranených hráčok, čo sa odzrkadľuje aj na našich výkonoch.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 59:41 (22:11, 40:18, 52:30). Mištinová 16, Dudášová a Jackovecová po 11, Williamsová 10, Turudićová 4, Moravčíková 3, Fekete a Havranová po 2 – Deptová 11, Tadičová 10, Hamilton-Carterová 9, Bidikuindila 4, Hašková 3, Bábiková a Mihaljveičová po 2. Štvrtiny: 22:11, 18:7, 12:12, 7:11. TH: 8/7 – 13/10. Trojky: 8-1. Doskoky: 38:28. Diváci: 900. Rozhodovali: Šarišský, Sirocký a Stopka. Úspešnosť streľby: 37,9% – 31,3%. Najviac času na palubovke (MBK): Dudášová 36:20, Mištinová 34:15, Jackovecová 32:37, Turudićová 28:12, Fekete 19:29.