Vracia sa hviezda európskeho formátu

Basketbalový klub MBK Ružomberok predstavuje tretiu posilu pre nasledujúcu sezónu. Do tímu trénerskej dvojice Suja-Porubčan pribudla – po Kaliuzhnej a Mikovčákovej – hráčka, ktorá už náš dres obliekala v rokoch 2017-2020, a od ročníka 2023-24 bude znovu pôsobiť v oranžovo-bielych farbách.

Oľga Jackovecová, veľká opora tímu MBK, kde pôsobila od roku 2017, sa vracia do Ružomberka. Skutočná hviezda európskeho formátu prichádza z ukrajinského Berďansku, ktorý tiež už takmer rok a pol čelí ruskej vojnovej agresii. “Fanúšikom, a to nielen nášho klubu, ale basketbalu na Slovensku vôbec, túto hráčku, ktorá už má za sebou trojročné pôsobenie v našom klube, snáď netreba špeciálne predstavovať. Už počas svojho pôsobenia v MBK dokázala, že je dominantnou hráčkou, veľkou bojovníčkou, a hlavne veľmi dobrým človekom,” povedal výkonný riaditeľ MBK Radoslav Popelka.

Podľa jeho slov, k nám Oľga prichádza v situácii, ktorá nie je ľahká pre ňu, jej rodinu, ani krajinu. “Jej angažmán v MBK je spojením dlhoročných medziľudských vzťahov, jej hráčskych kvalít a kluboých možností. V tomto bode je nesmierne dôležité spomenúť Milana Fiľa, majiteľa spoločnosti Eco-Investment a generálneho sponzora MBK Ružomberok. Práve on popri nastavenej stratégii budovania klubu znova ukázal veľké srdce, a pri mene Oľgy Jackovecovej ani na okamih nezaváhal, a výraznou mierou sa pričinil o to, aby ona a jej najbližšia rodina mohli v Ružomberku nájsť druhý domov a aj druhú rodinu.”

25-ročná skúsená basketbalistka, ktorá meria 188 cm (power-forward) sa narodila 16. októbra 1997 v Berďansku (Ukrajina). Z Avangardu Kyjev prestúpila v roku 2017 do Ružomberka, kde dosiahla výnimočné štatistiky a nielen v domácej extralige, ale aj v Európskom pohári FIBA bola jednou z kľúčových hráčok Sujovej družiny. Za roky 2017-2020 odohrala v zápasoch priemerne 24 minút a zaznamenala 16 bodov priemerne za duel. Následne na jednu sezónu prestúpila do švajčiarskeho Winterthuru, kde mala bodový priemer až 19 bodov na zápas, a odohrala primerne 30 minút v stretnutí.

 

(c) MBK Ružomberok 2023